Rekrutacja do Siódemki – komunikat Dyrektora SP7

Szanowni Państwo,
zapraszamy do Siódemki!

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 7 na rok szkolny 2020/2021.

W pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły, które nie podlegają procesowi rekrutacji. Nie zwalnia to jednak Rodziców z konieczności zapisania dziecka do Szkoły. Proszę wypełnić zgłoszenie i w terminie rekrutacji przesłać je do Szkoły za pośrednictwem poczty elektronicznej  sek@sp7poz.pl lub tradycyjnej.

Gdyby nie było takiej możliwości – utworzyliśmy bezpieczne miejsce w Szkole, w którym mogą Państwo pobrać kartę zgłoszenia i/lub wypełnioną zostawić w wyznaczonym miejscu.

Zwracam również uwagę na nowe obwody, które w dniu 31 marca 2020 roku przyjęła Rada Miasta Poznania. Informację o nowym obwodzie Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu znajdą Państwo w zakładce Rekrutacja oraz w menu Poznaj naszą szkołę > Obwód Siodemki do klas pierwszych 2020/2021 na stronie internetowej Szkoły Moja Siódemka.

Dzieci, które mieszkają poza obwodem Siódemki, a które chcą zostać naszymi Uczniami – podlegają procesowi rekrutacji. Wszystkie potrzebne dokumenty można pobrać ze strony internetowej Moja Siódemka z zakładki Rekrutacja.

Czytaj więcej…

Podsumowanie Rekolekcji

WSTĘP.

Poprosiłyśmy o rzekę zadań, a gdy przypłynęła, zastanawiam się, jak ją ujarzmić i umieścić w korycie słów. Wszystkie prace, które znalazły się w rekolekcyjnej rzece, są bezcenne, pokazują, że POTRAFICIE WYMAGAĆ OD SIEBIE, NAWET JAK INNI OD WAS NIE WYMAGAJĄ.
Nie oczekujcie od nas rankingu, najlepszych prac, nic z tego! To niemożliwe do wykonania i do tego niesprawiedliwe. Każda przysłana praca ma wielką wartość, jest dowodem na to, że potraficie być odpowiedzialni i zwyczajnie mądrzy.

Czytaj więcej…

Kartka dla medyka

W imieniu nauczycieli świetlicy zapraszam do udziału w akcji “Kartka dla medyka” !

Szczegóły na plakacie poniżej – może przed świętami uda się dostarczyć wielki kosz z kartkami dla naszych poznańskich medyków?

Gorąco zapraszam do wzięcia udziału w tej akcji!

Magdalena Olejniczak

kierownik świetlicy

Nauczanie zdalne w Siódemce – komunikat

Szanowni Państwo,

w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

od 30 marca ulega zmianie dotychczasowy system organizacji realizacji zadań oświatowych szkoły.

  1. Klasy od 1 do 6 będą realizować podstawę wg harmonogramu zajęć z wykorzystaniem kart pracy publikowanych na stronie szkoły w zakładce “Siódemka on-line” pod adresem – https://sp7poz.nazwa.pl/nowa/online/. Zadania nie będą już przesyłane przez mobi-dziennik, w związku z problemami z  jego wydajnością i przeciążeniem sieci. Harmonogram może zostać zmieniony (zobacz harmonogram).
  2. Klasy 7 i 8 będą realizować zajęcia z wykorzystaniem narzędzia Google Classroom. Uczniowie otrzymali konta dostępowe w domenie mojasiodemka.pl 

Prosimy Państwa o wsparcie dzieci w uzyskaniu dostępu do publikowanych na stronie szkoły kart nauczania, które są materiałem obowiązkowym.

Porady zespołu psychologów szkolnych

Szanowni Rodzice,

zachęcamy, by w aktualnej sytuacji, rozmawiać z dziećmi o towarzyszącym im emocjom. Już samo nazwanie tego, co czujemy, sprawia, że czujemy pewną ulgę.

Dzieci i młodzież to świetni obserwatorzy. Ukrywanie faktów nie ma sensu. Starajmy się opowiedzieć o bieżących wydarzeniach, biorąc pod uwagę wiek i wrażliwość dziecka. Nasz spokój i rozsądek udzieli się pozostałym członkom rodziny.

Ze swej strony przedstawiamy nasze propozycje, które mogą dopomóc…

Czytaj więcej…

Pomoc dla uczniów podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły

Szanowni Państwo,

na stronie internetowej Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży pojawiła się nowa zakładka – Uczniowski Niezbędnik. Znajduje się w niej materiały, które mogą się okazać pomocne dla uczniów podczas podejmowania decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z tymi informacjami – link.

 

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast