Międzynarodowy Dzień Muzyki w klasach I-III

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Muzyki biorąc aktywny udział w odbiorze prezentacji multimedialnej. Prezentacja składała się z dwóch części.

Pierwsza część to szukanie odpowiedzi na pytanie: Jaka może być muzyka?

Część druga prezentacji to: muzyką malowane – były to prace plastyczne dzieci wykonane na lekcjach do dowolnie wybranej muzyki.

Czytaj więcej…

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 4 października przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej Szkole.
Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Wybory do samorządu uczniowskiego to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Od tego, jak będą zorganizowane, będzie zależała motywacja do angażowania się w sprawy publiczne w życiu dorosłym. Aktywny udział w pięcioprzymiotnikowych wyborach do samorządu uczniowskiego to świetna lekcja demokracji.

Zobacz pełne wyniki głosowania i zdjęcia z jego przebiegu.

Trzecioklasiści w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

5 października uczniowie klasy 3a i 3b pojechali na wycieczkę pod hasłem: „Młyn, wiatrak i… czyli od ziarenka do bochenka”. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie unikalnego rezerwatu przyrody Morasko. Podczas pobytu na terenie rezerwatu dzieci rozpoznawały podstawowe gatunki drzew występujących w polskich lasach, utrwaliły wiedzę na temat warstw roślinności w lesie.

Czytaj więcej…

Wizyta Policjanta w Siódemce

Czy brał Pan udział w pościgu? Czy złapał Pan prawdziwego przestępcę? Czy Pana broń jest prawdziwa? Można dotknąć kajdanek? Te i inne pytania mieli okazję zadać czwartoklasiści z Siódemki starszemu sierżantowi Pawłowi Sompolińskiemu, podczas spotkania w czwartek, 4 października.

Pan Policjant z Wydziału Prewencji, oprócz odpowiedzi na powyższe pytania, opowiedział uczniom także o zagrożeniach, których powinni być świadomi i których powinni unikać.

Czytaj więcej…

Europejski Tydzień Języków Obcych

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W związku z tym w ostanim tygodniu września nauczyciele języka angielskiego przygotowali ciekawostki związane z nauczaniem języków, które były prezentowane podczas lekcji. Uczniowie mogli również przyjrzeć się wystawie dotyczącej międzynarodowych projektów Etwinning realizowanych przy współpracy ze szkołami z zagranicy.

Agnieszka Szajek

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Nie ma chyba lepszej okazji w roku, żeby głośną lekturą wprowadzić uczniów w magiczny świat książek: bajek, opowiadań i wierszy, historii wesołych i smutnych, pełnych przygód i pouczających. Dlatego w ostatni piątek września w naszej szkole działo się wiele ciekawego: czytali uczniowie, nauczyciele, wychowawcy świetlicy oraz panie bibliotekarki, bo dzięki czytanym tekstom mieli niepowtarzalną okazję propagować ideę czytania i rozpowszechniania książek.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia uczniów do biblioteki.

Czytaj więcej…

BohaterOn w Siódemce


 BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Także na terenie naszej Siódemki każdy uczeń dostanie kartkę, którą może uzupełnić. Zebrane kartki zostaną wspólnie wysłane.

Czytaj więcej…

 

Szkolna Liga Matematyczna Siódemki

Wzorem lat poprzednich, także w październiku w tym roku szkolnym rusza Szkolna Liga Matematyczna Siódemki. Przez kolejne miesiące zapraszamy uczniów do rozwiązywania zadań. Najlepsi i najwytrwalsi zostaną nagrodzeni podczas uroczystego apelu w dniu Święta Szkoły.

Zapraszamy do udział. Zadania będą publikowane w zakładce “Uczniu, warto wiedzieć – Konkursy przedmiotowe – Szkolna Liga Matematyczna“.

Zadania na październik już tam są. Sprawdź teraz.

Zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym klas trzecich

Kończy się lato, zaczyna jesień. To czas, żeby wybrać się do parku, lasu bądź ogrodu i sprawdzić czy słowa piosenki: „Wszyscy ludzie mówią że jesień jest smutna” jest prawdą.

Klasy trzecie postanowiły to sprawdzić w praktyce.
W tym celu udaliśmy się na zajęcia do Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu na jesienne zajęcia edukacyjne zatytułowane „Drzewa polskich lasów”.

Czytaj więcej…

Uroczyste Pasowanie na Ucznia Siódemki

Już za chwilę pasowanie, z radością czekamy na nie…”
czyli
Uroczyste Pasowanie na Ucznia
Szkoły Podstawowej nr 7

W zimne, wietrzne popołudnie, 26 września atmosfera w naszej szkole wcale nie odzwierciedlała jesiennej pogody. Co ją tak bardzo ociepliło? Niezwykłe wydarzenie: Uroczyste Pasowanie na Ucznia Siódemki, na które czekał od początku roku szkolnego każdy uczeń klasy pierwszej.

Wszystkie dzieci, odświętnie ubrane, weszły marszowym krokiem do holu, gdzie czekały na nich tłumy zebranych gości, rozpoczynając od Pań Dyrektor i Pani Przewodniczącej Rady Rodziców, przez wychowawców po najbliższych. W imieniu starszych uczniów naszej szkoły powitała wszystkich dwójka wybornych konferansjerów – Natalia z klasy 3a i Wojtek z klasy 3b.

Czytaj więcej…

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast