Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w SP7

17 listopada w Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbyło się w szkole wydarzenie pod hasłem „Piątoklasiści sprawdzają, czy Siódemkowicze tabliczkę mnożenia znają„. Każdy mógł skontrolować swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Ilość chętnych przerosła nasze oczekiwania. Komisje Egzaminacyjne z klas piątych z radością wydawały dziesiątki odznak Eksperta Tabliczki Mnożenia i imiennych certyfikatów.
Z przyjemnością oglądaliśmy wielkie zaangażowanie zdających i egzaminatorów.

Dziękujemy i gratulujemy uczestnikom – tym wygranym oraz tym, którzy muszą jeszcze poćwiczyć mnożenie.

Nauczyciele matematyki

Jolanta Kępa

Zajęcia profilaktyczne prowadzone przez Policję

7 listopada br. gościliśmy w nasze szkole funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej Poznań Grunwald, którzy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami klas 6, 7 i 8.

Zajęcia miały na celu zapobieganie zachowaniom ryzykownym.
Tematem spotkania było poinformowanie oraz uwrażliwienie dzieci na zjawisko przemocy, oraz zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną osób nieletnich za popełnione przez nich czyny. W trakcie spotkania wyjaśnione zostało również pojęcie demoralizacji oraz naświetlono uczniom, jakie konsekwencje mogą ich czekać, gdy będą inicjatorami hejtu.

Marta Stołowska

Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości przypada na 21 listopada.
W naszej szkole również obchodziliśmy tak ważne i potrzebne wydarzenie. W ramach obchodów święta uczniowie mieli możliwość napisania życzeń, pozdrowień lub podziękowań dla wybranej przez siebie osoby, a wspólne stworzone drzewo życzliwości ozdobiło nasz szkolny korytarz.
W holu szkoły inspirowaliśmy się cytatami związanymi z obchodzonym świętem, a uczniowie wybranych klas III przygotowali karteczki z miłym słowem dla starszych kolegów i koleżanek.

Mamy nadzieję, iż Dzień Życzliwości stał się okazją do zainspirowania i zachęcenia dzieci, aby życzliwość i uprzejmość względem drugiego człowieka stała się naszym codziennym nawykiem.

Klaudia Janczarczyk, Marta Stołowska

Sukcesy ucznia klasy 4a w Międzynarodowym Turnieju „SUDA CUP”

Sukcesy ucznia klasy 4a w Międzynarodowym Turniej „SUDA CUP” 2023 w halowej odmianie hokeja na trawie w Czechach.

W dniach 17-19.11.2023r. drużyna hokeja na trawie Akademia WKS Grunwald Poznań uczestniczyła w swoim pierwszym międzynarodowym turnieju. W Akademii WKS od 3 lat gra Kazik Kaszuba #4 – uczeń klasy 4a.
Do miejscowości Hradec Kralove zjechało 11 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych U10 oraz U12. Po rozegraniu 9 meczów drużyny Akademii WKS Grunwald zajęły 3 i 4 miejsce, a dwóch zawodników otrzymało nagrody indywidualne dla „Najlepszego Zawodnika Turnieju” w obu kategoriach wiekowych.
Kazik serdecznie zapraszana na treningi hokeja na trawie.

Wychowawca klasy
Wiktoria Gabrysiak

Spotkanie z architektem w klasie 2a

W piątek 17.11.2023r. w naszej klasie odbyła się niezwykła lekcja.
O swojej pasji i pracy architekta opowiedziała nam pani
mgr inż.arch. Agata Walkowska.
Dowiedzieliśmy się wiele: jak powstają projekty, co dzieje się z nimi później, jak wygląda praca „w terenie”, oglądaliśmy ciekawy projekt domu i poznawaliśmy słownictwo związane z architekturą. Zajęcia zainspirowały nas do zaprojektowania osiedla. Dziękujemy raz jeszcze, pani Agato!

Ewa Grochowska

„Magiczny Świat Origami” – warsztaty biblioteczne

W ramach innowacji „Biblioteka dla pierwszaka i przedszkolaka” zorganizowaliśmy warsztaty pt. Magiczny świat origami. Na zajęciach gościliśmy dzieci z okolicznych przedszkoli oraz uczniów klas I. Najmłodsi uczestnicy poznali jedną przygodę sympatycznego pieska Reksia pt. „Przedstawienie”, natomiast starsi wysłuchali opowiadania pt. „Mój pan woła na mnie pies”.
Uczestnicy spotkania samodzielnie wykonali psy metodą origami.

Emilia Kusak-Jankowska
Kamil Klinowski

Zajęcia szachowe w Siódemce

Szachy to słynna starożytna gra, która pozwala rozwijać zdolności logiczne. Trening grupowy uznawany jest za jedną z metod jego doskonalenia. Zajęcia szachowe w naszej szkole odbywają się w poniedziałki i środy. Pomagają one młodym szachistom opanować podstawy gry, nauczyć się podstawowych kombinacji, a także regularnie grać z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze. Zajęcia trwają 60 minut. Nauczyciel prowadzący zajęcia w przystępny i angażujący sposób tłumaczy teorię, a uczniowie skutecznie utrwalają nabytą wiedzę w praktyce. W lekcjach biorą udział uczniowie klas drugich oraz trzecich, podczas zajęć każdy uczestnik otrzymuje profesjonalny sprzęt do gry: szachy, szachownicę oraz zegar szachowy.

Zachęcamy do gry w szachy – zacząć grać w szachy jest łatwo! SZACHY to nie tylko rozrywka, ale również gra, dzięki której dzieci zdobywają wiele umiejętności wykorzystywanych w ciągu całego życia.

Galyna Samoiliuk

„Bajka o orle, który myślał, że jest kogutem” – indiańskie warsztaty

Uczniowie z klas II, w ramach zajęć bibliotecznych „Z teatrem kamishibai przez świat”, przenieśli się na egzotyczne prerie Ameryki Południowej do wioski indiańskiej.

Pierwszym przystankiem był wulkaniczny krajobraz Ameryki Południowej. Wtedy uczestnicy wykonali chemiczne wulkany, które wytworzyły różnokolorowe lawy. Następnie uczniowie przenieśli się do wioski indiańskiej, gdzie czekały na nich warsztaty tworzenia papierowych pióropuszy. Spotkanie zakończono przy „ognisku”, gdzie wszyscy zasiedli wokół płomieni, aby wspólnie wysłuchać magicznej legendy indiańskiej pt. „O orle, który myślał, że jest kogutem”.

Kamil Klinowski

Wielka Liga Czytelników – edycja 2023/2024

Zapraszamy klasy I-VIII do udziału w kolejnej edycji Wielkiej Ligi Czytelników.
Celem tego konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i promowanie czytelnictwa.

Konkurs polega na:

  • przeczytaniu 5 książek z listy podanej przez Organizatora;
  • wypełnieniu (w domu) testu dotyczącego każdej z nich i przyniesieniu go do biblioteki szkolnej, gdzie zostanie sprawdzony (za każdy test można uzyskać 100 pkt. Warunkiem jego zaliczenia jest zdobycie min. 80, co daje jedną sprawność).
  • ostateczny termin oddania ostatniego testu do 09.02.2024r.
  • po zdobyciu 5 sprawności – przystąpienie do testu kwalifikacyjnego (3 najlepszych uczestników przechodzi do etapu powiatowego)
  • zwycięzcy etapu szkolnego tworzą drużynę reprezentującą szkołę w kolejnym etapie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do biblioteki po więcej informacji i formularze uczestnictwa.

Lista książekRegulaminZgłoszenie

 

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu