Wyprawka do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022

Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów!

wyprawka szkolna

Przedstawiamy propozycję wyprawki do klasy pierwszej. Zawiera ona podstawowe elementy wyposażenia ucznia. O pozostałych elementach wyprawki każda wychowawczyni poinformuje Państwa na pierwszym zebraniu.

PROPOZYCJA WYPRAWKI DO KLASY PIERWSZEJ:

1. Piórnik
  2. Kredki ołówkowe – około 12 kolorów
  3. Temperówka
  4. Gumka do mazania
  5. 2 ołówki
  6. Nożyczki
  7. Klej w sztyfcie – 2 sztuki
  8. Linijka – 20 cm
  9. Zeszyty 16 kartkowe – w kratkę 2 sztuki, w wąskie kolorowe linie 2 sztuki
  10. Sztywna teczka na gumkę A4
  11. Strój sportowy (obuwie sportowe, krótkie spodenki, bluzka z krótkim rękawem)
  12. Strój galowy (biała bluzka/koszula, granatowe lub czarne spodnie/spódniczka)
  13. Mundurek szkolny (błękitna koszula polo + granatowa bluza)

Prosimy o podpisanie wszystkich przyborów dziecka, jak również mundurka.

Dziękujemy.
Wychowawczynie klas pierwszych.

Półkolonie letnie dla klas 1-3

W pierwszym tygodniu wakacji (28.06-02.07.21) odbyły się w naszej Szkole półkolonie dofinansowane przez Miasto Poznań. Nie było czasu na nudę! Już pierwszego dnia dzieci wyruszyły zwiedzać Poznań tramwajem z przewodnikiem. Okazało się ,że nasi uczniowie świetnie znają swoje miasto. Po powrocie był czas na zabawy sportowe na szkolnych boiskach i wygrzewanie się na słoneczku.
We wtorek bawiliśmy się w Arena Jump – był to czas intensywnych skoków i wspinaczki. W tym dniu dzieci rozpoczęły też swoją przygodę z techniką String Art (rozpoczęły tworzenie swojego obrazka na drewnie za pomocą gwoździ i kolorowych sznurków).
W środę pojechaliśmy zwiedzać Ostrów Tumski , a potem płynęliśmy statkiem po Warcie. Pomimo deszczu udało nam się dużo zobaczyć! Po powrocie dzieci zapoznawały się z zestawami Lego Education oraz z Ozobotami i Genibotami- nowe technologie pochłonęły ich na resztę dnia.
Czwartek spędziliśmy w Szkole na robieniu eksperymentów -rosną nam wspaniali chemicy! Dodatkowo grupy mogły korzystać z sali gimanstycznej.
W piątek obejrzeliśmy film w Kino Bułgarska oraz zrobiliśmy sobie wakacyjne sesje zdjęciowe w holu Szkoły. Na pożegnanie dzieci dostały nagrody!

Dziękujemy za ten wspaniały tydzień
Wychowawcy
Magdalena Olejniczak

⚠ Odbiór zaświadczeń z Egzaminu Ósmoklasisty

Szanowni Absolwenci,

9 lipca 2021 roku w piątek w godzinach 9:00-11:00 należy odebrać zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Zaświadczenie jest Wam potrzebne do dostarczenia do wybranej przez Was szkoły. Zaświadczenie możecie odebrać osobiście lub może je odebrać rodzic.

Prosimy o dotrzymanie terminu oraz zabranie własnego pióra/długopisu w celu pokwitowania odbioru.
Prosimy o przyjście w maseczkach i o zachowanie dystansu społecznego.

Lista uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziału dwujęzycznego

Informacja o zakwalifikowaniu nie jest jednoznaczna z przyjęciem do oddziału dwujęzycznego. Rodzice osób zakwalifikowanych są zobowiązani do złożenia potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w dniach 1 – 2 lipca 2021r.
Brak oświadczenia jest równoznaczne z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji.

Lista uczniów zakwalifikowanych

Lista uczniów niezakwalifikowanych

Oświadczenie woli

Krajowa Odznaka Jakości – Fiktive Familie

Z wielką radością informujemy, że właśnie otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za projekt eTwinning Fiktive Familie z języka niemieckiego. Projekt spełnił kryteria KOJ. Działania naszej skromnej grupy projektowej zostały docenione. Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymają swoje odznaki w wrześniu.
W przyszłym roku szkolnym zapraszam do udziału w kolejnych projektach i wyzwaniach związanych z językiem niemieckim.

Magdalena Warzybok

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie absolwentów

25 czerwca w Siódemce odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021 oraz uroczyste pożegnanie uczniów klas ósmych.
To był nietypowy i trudny rok, który prawdopodobnie długo zostanie w naszej pamięci. Na szczęście dzisiaj dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się zasłużone wakacje.

Życzymy wszystkim uczniom i rodzicom bezpiecznego, dobrego wypoczynku oraz zregenerowania sił, które będą potrzebne w kolejnym roku szkolnym.

absolwenci 2020/2021Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z tego wydarzenia.
LINK DO GALERII

Patent na Bezpieczne Wakacje

Na prośbę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Poznaniu prezentujemy materiały dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie wakacji.

Wakacje to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską, słońcem i zabawą.
W tym, żeby właśnie tak było pomagamy my – Państwowa Inspekcja Sanitarna.
A oto kilka sprawdzonych patentów na bezpieczne wakacje:

Ulotka – Patent na Bezpieczne Wakacje – GIS

Ulotka – Informacja o kleszczach.