Podziękowania za udział w Wigilii na MTP

W styczniu odebraliśmy podziękowanie od Biskupa Archidiecezji Poznańskiej ks. Grzegorza Balcerka i Dyrektora Caritasu ks. Marcina Janeckiego za udział w Wigilii dla samotnych i bezdomnych na MTP.
W tym roku podziękowania należą się szczególnie naszym drogim Absolwentom i z perspektywy czasu cieszę się, że tak się stało. Cieszy i napawa dumą gotowość naszych dawnych uczniów do poświęcenia i pomocy oraz to, że więź, którą z nami zawiązali, jak widać, nie mija.
Zarówno ks. Biskup, jak i ks. Dyrektor zaznaczyli, że pomoc udzielana przez naszą społeczność jest systematyczna i trwa nieprzerwanie od lat. Tylko się cieszyć.

Jolanta Podgórna

Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie

Szanowni Państwo,

ruszyła już 12. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online.
Akcja potrwa od 4 do 26 lutego 2023 roku.
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie się zarejestruje na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.

 

Laboratoria Przyszłości – Grudzień 2022

Pomimo że od lekcji informatyki o druku 3D minęło trochę czasu, u części uczniów zainteresowanie technologią nie osłabło. Nadal zgłębiają temat i przygotowują własne projekty z wykorzystaniem platformy Tinkercad.

Uczniowie klas szóstych , którzy przeszli już pełen kurs BeCreo, w grudniu podczas zajęć z informatyki zaczęli tworzyć własne projekty. Jednym z ciekawszych był projekt przygotowany przez uczniów klasy 6c, symulujący światła drogowe.

Klasy drugie podczas zajęć konstruowały i programowały domek na drzewie z ruchomym dachem – Lego Spike, pojazd podwodny oraz szybkie wejście do parku rozrywki.
W klasach trzecich uczniowie zgłębiali temat: Wielkie przygody. Arktyczna przejażdżka i wprawiali skuter śnieżny w ruch.

Zapoznaj się z pełnym raportem…

Klasa 6a w Muzeum Narodowym

Klasa 6a w Muzeum Narodowym

Uczniowie klasy 6a wybrali się na interesującą lekcję języka polskiego do Muzeum Narodowego. Najpierw wzięli udział w krótkim wykładzie dotyczącym opisu obrazu. Pani opowiedziała, jak dokonać analizy dzieła sztuki, na co należy zwrócić uwagę, podziwiając obraz. Wprowadziła uczniów w tajniki kolorystyki, światła, perspektywy oraz kompozycji.

Czytaj więcej…

Wigilia dla bezdomnych 2022 czyli Wiwat Absolwenci!!!

Wigilia dla bezdomnych 2022

Kiedy choroba wykluczyła mnie z Wigilii dla bezdomnych, musiałam odmówić naszym drogim wolontariuszom z Siódemki, którzy tak licznie zgłosili się do obsługi stołu wigilijnego, aż musiałam utworzyć dla nich listę rezerwową. Pragnę ich jeszcze raz za to przeprosić, a są to uczniowie z klasy 8a, 8c, 8d (najliczniejsza grupa).

I kiedy zostałam zmuszona do przekazania stołu numer 7(!) innym wolontariuszom, wtedy odezwali się rodzice siódemkowiczów wraz z młodzieżą, którzy są absolwentami naszej szkoły.

Czytaj więcej…

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu