Organizator: Izabela Jarosz, Urszula Rataj Adresat: uczniowie klas 1-7 w SP7, Zadanie: przeczytanie jak największej liczby książek ze szkolnej biblioteki Cele: promocja czytelnictwa, utrwalanie nawyku czytania książek, podnoszenie kultury czytelniczej uczniów, zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur obowiązkowych. Termin: od 1 października 2024 r. do 26 maja 2025 roku (dla uczniów klas pierwszych od 15 października).
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 30 września bibliotekę odwiedziły klasy drugie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych inspirowanych picture bookiem autorstwa pani Iwony Chmielewskiej pt. „Kłopot”. Bohaterka książki prasowała haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśliła się i na białym płótnie powstał ślad spalonego żelazka. Był to dla niej prawdziwy kłopot i nie wiedziała, jak mu zaradzić.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki zaprosiliśmy do naszej biblioteki uczniów klas trzecich na spotkanie poświęcone postaci Fryderyka Chopina. Na początku Pani Iza przeczytała dzieciom fragmenty książki „Chopin oczami dzieci”, z której dowiedziały się wielu niezwykłych ciekawostek dotyczących jego życia i twórczości. Np., że mały Frycek już w wieku 7 lat tworzył swoje pierwsze kompozycje, a gdy miał 8 lat, wystąpił w publicznym koncercie w Warszawie.
Następnie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci zdobiły plasteliną różnokolorowe nutki. Zajęciom plastycznym towarzyszyła muzyka Chopina. Po skończonej pracy wszystkie nutki umieściłyśmy na kartkach z pięciolinią. Teraz parapet w naszej bibliotece zdobi fantazyjny zapis nutowy.
Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.
W ramach działań telefonów/ infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, rodzicom, opiekunom, nauczycielom i nauczycielkom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Zgłoszenia uczniów do etapu szkolnego: do 17.10.2024r.
Cele: odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów, wspomaganie zdolności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, wyłonienie grona laureatów i finalistów spośród uczestników konkursu.
informujemy, że 10 października w naszej Szkole odbędą się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas IV-VIII.
Swoje kandydatury zgłosiło troje uczniów:
Vanessa Hirschfeld z klasy 8b Mateusz Jądrzyk z klasy 7b Bruno Milibrand z klasy 8c
Kolejne klasy będą mogły oddać swoje głosy, udając się w wyznaczonych godzinach pod opieką nauczyciela do urny wyborczej. Zabierzcie swoje legitymacje i długopisy!
Zachęcamy do zapoznania się z programami wyborczymi kandydatów. Ich treść znajdziecie na tablicy informacyjnej przed pokojem nauczycielskim.
Organizator: Komitet Główny OMJ Instytut Matematyczny PAN;
Adresat: wszyscy uczniowie szkół podstawowych w Polsce;
Cele konkursu: rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży szkół podstawowych, wyszukiwanie i integracja uczniów zainteresowanych matematyką, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy oraz stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej;
Zadanie: zadania konkursowe są nieszablonowe; wymagają od uczestników umiejętności rozumowania i przedstawiania poprawnej argumentacji.
Terminy: Zgłoszenia do 7 października 2024
Zawody Olimpiady Matematycznej Juniorów odbywają się w trakcie roku szkolnego i są trójstopniowe:
Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej. Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu zadań konkursowych ogłoszonych na stronie internetowej Olimpiady w dniu 1 września oraz przesłaniu odpowiednio zredagowanych rozwiązań. Terminie odesłania zadań do 22 października 2024 r.
Część testowa -75-minutowy sprawdzian 10 X 2024 o godz.9.00 w warunkach kontrolowanej samodzielności,
Zawody drugiego i trzeciego stopnia odbywają się w terminie i miejscu ogłoszonym przez Komitet Główny OMJ.