Konkurs „Dowody – Gotowi – Start”

Szanowni Państwo,

w ramach miejskiej kampanii zachęcającej do rozliczania podatków w Poznaniu wszystkie szkoły podstawowe z Poznania mogą wziąć udział w konkursie „Dowody – Gotowi – Start!”, w którym:

  • 3 najlepsze klasy lub grupy szkolne mogą wygrać wycieczkę do poznańskiego Aąuaparku (do wygrania są 3 pakiety grupowych wejściówek, to blisko 100 biletów);
  • zwycięska klasa lub grupa szkolna, poza dniem w Aąuaparku, otrzymuje zaproszenie na wizytę w Urzędzie Miasta Poznania.

Czytaj więcej…

Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego Panda 2024

10 kwietnia uczniowie z klas IV – VIII zmierzyli się z zadaniami z języka angielskiego w ramach Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Panda 2024. W sumie do konkursu przystąpiły 34 osoby, które zmierzyły się z zadaniami z zakresu znajomości słownictwa, jak i gramatyki na bardzo wysokim poziomie. Konkurs trwał 45 minut i został przeprowadzony w formie testu. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki naszych młodych lingwistów!

Agnieszka Szajek
Magdalena Warzybok

Młodzież dla bezdomnych

Młodzież dla bezdomnych

Na naszą młodzież zawsze można liczyć, wiedzą o tym nie tylko Seniorzy, ale organizacje, które wspierają potrzebujących. Parę miesięcy temu odpowiedzieliśmy na prośbę sióstr Albertynek, aby pomóc przy szykowaniu kanapek dla osób bezdomnych i jak widać, nawiązała się stała współpraca.

W minioną sobotę 13 kwietnia stawiliśmy się gotowi do pracy, ale nie sami, towarzyszyło nam troje rodziców…

Czytaj więcej…

Zainwestuj w naszą planetę

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi – 26 kwietnia, którego hasło przewodnie brzmi: „Zainwestuj w naszą planetę”, w ostatni czwartek 11 kwietnia gościliśmy w naszej Szkole trzy licealistki: Zuzię, Julkę i Otylię. Dziewczyny są autorkami projektu Eco Mode. Projekt ma na celu poprawne sortowanie śmieci.

Uczniowie klasy 5a i 4d z ciekawością wysłuchali prelekcji na temat korzyści z segregowania śmieci, uzyskali przydatne informacje dotyczące konkretnych odpadów. Młodzież bardzo merytorycznie włączyła się w dyskusje na temat ocieplenia klimatu. Na zakończenie każdego spotkania uczniowie sami segregowali „górę” śmieci, uzasadniając, dlaczego dany śmieć wrzucają do określonego pojemnika.

Katarzyna Brzezińska

VI Międzyszkolny Konkurs Twórczości Józefa Ratajczaka

VI Międzyszkolny Konkurs Twórczości Józefa Ratajczaka

Bardzo miło nam poinformować, iż w naszej szkole odbyła się już 6. edycja Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka dla klas IV-VIII, w której udział wzięło 19 uczennic i uczniów poznańskich szkół. Z wielką radością gościliśmy recytatorki i recytatorów ze Szkoły Podstawowej nr 10, SP 35, SP 63, SP 65 oraz SP 93. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik konkursu przygotował wiersz poznańskiego poety – Józefa Ratajczaka. Występy uczniów oceniało jury w składzie: ilustratorka wierszy poety, propagatorka jego twórczości – p. Elżbieta Krygowska-Butlewska, p. dyrektor – Magdalena Łagodzińska oraz przedstawicielka gości – p. Katarzyna Sokołowska.

Czytaj więcej…

Echo Siódemki 3 – wiosna 2024

Echo Siódemki 3 – wiosna 2024

Zapraszamy do wiosennego wydania szkolnej gazetki „Echo Siódemki”, a w nim duża porcja informacji dotyczących zdrowego odżywiania się. Dowiesz się, czym jest „Piramida zdrowego żywienia„, jak dbać o swoje zdrowie oraz jak ważne są w naszej diecie witaminy.
Znajdziesz także rozstrzygnięcie zimowego konkursu z poprzedniego numeru.

Ten i wcześniejsze numery Echa Siódemki znajdziesz w zakładce: Uczniu, warto wiedzieć > Echo Siódemki

Zapraszamy
Redaktor naczelny: Beata Żyto

Spotkania Seniorów – kwiecień 2024

Spotkania Seniorów, to już nasza comiesięczna tradycja. Dobrze się dzieje, gdy młodzież znajduje czas dla starszych i doświadczonych ludzi i od nich uczy się mądrości. Można powiedzieć, szkoła życia, gdzie za obsługę przy stołach otrzymujemy dar mądrości życiowej.
Cieszymy się z obecności Seniorów i obecności młodzieży.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!
Jolanta Podgórna

Dąb Pamięci Porucznika Józefa Motyla 🌳

Projekt „Katyń- ocalić od zapomnienia”, rozpoczęliśmy realizować w kwietniu 2010 roku. Wtedy po raz pierwszy odbyła się w naszej Szkole uroczystość posadzenia „Dębu pamięci” dla uhonorowania porucznika Józefa Motyla, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku. Niewielkie wówczas drzewko Dębu, z roku na rok pnie się ku górze, stając się pomnikiem pamięci, trwałości i siły.

Jak co roku tak i teraz oddaliśmy hołd por. Józefowi Motylowi i uczciliśmy pamięć ofiar terroru stalinowskiego podczas uroczystego apelu.

Monika Kasprowicz, Anna Głowala

XII Maraton Układania Puzzli w Siódemce!

Plakat
Plakat

Zapraszamy wszystkich puzzlomaniaków i wszystkie puzzlomaniaczki z klas I-III poznańskich Szkół Podstawowych, do wzięcia udziału w Świetlicowym Międzyszkolnym Maratonie Układania Puzzli, który odbędzie się 10.05.2024 r. o godz. 10.30 w Siódemce.

Zapraszamy trzyosobowe zespoły z każdej ze szkół wraz z opiekunem (wychowawcą świetlicowym).

Zgłoszenia prosimy wysyłać na maila:
s.biskup@mojasiodemka.pl do 25.04.2024 r.

Sonia Biskup i Alicja Dominiak

Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Emilii Waśniowskiej”

Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Emilii Waśniowskiej”

10 kwietnia w naszej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-IV „Wiersze Emilii Waśniowskiej”.  Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik konkursu przygotował recytację dwóch wierszy poznańskiej poetki. Występy uczniów oceniała komisja, w skład której weszli: ilustratorka wierszy poetki, Jej przyjaciółka i wydawca – p. Elżbieta Krygowska–Butlewska oraz nauczyciele naszej szkoły – p. Anna Głowala, p. Aneta Skorupińska i p. Kamil Klinowski.
W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów z najmłodszych klas. Dla większości był to pierwszy tego rodzaju występ przed publicznością, stąd towarzysząca dzieciom trema była zupełnie naturalna.

Sprawdź listę laureatów i zobacz zdjęcia…

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu