Taneczny sukces Nadii z klasy 6b

Miło jest nam poinformować o kolejnym międzynarodowym sukcesie naszej uczennicy. Tym razem jest on związany z tańcem nowoczesnym. W listopadzie br. w czeskim Libercu odbyły się mistrzostwa świata w tańcu nowoczesnym – World Dance Championship WADF Liberec 2018, w których wraz ze swoją grupą, brała udział także Nadia z klasy 6b.

Ostatecznie Formacja FRX w której tańczy Nadia, zdobyła Mistrzostwo Świata – pierwsze miejsce, a w kategorii “solo” w grupie wiekowej 12-15 lat, Nadia zajęła czwarte miejsce.

Czytaj więcej…

Sukces trzecioklasistów w konkursie literackim

Sukces trzecioklasistów w Międzyszkolnym Konkursie Literackim “I Ty możesz zostać pisarzem”.

W listopadzie odbył się w naszej szkole konkurs literacki dla klas trzecich, który miał wyłonić najlepszych literatów pośród trzecioklasistów. W szkolnych eliminacjach udział wzięło 9 uczniów. Dzieci pisały prace na ogólny temat: „Świat za sto lat”.

Z początkiem grudnia dotarła do nas bardzo radosna informacja. Mamy laureatów w finale międzyszkolnym konkursu literackiego i to laureatów aż w dwóch kategoriach!

Czytaj więcej o laureatach z Siódemki!!!

Sztafeta Niepodległościowa klas 1-3

Gdy historia i teraźniejszość idą w jednej parze
czyli
Sztafeta Niepodległościowa klas 1 – 3.

Czy można połączyć przeszłość sprzed stu lat z dziś? Czy patriotyzm i aktywność fizyczna mogą mieć ze sobą coś wspólnego? Na obydwa pytania jest tylko jedna, twierdząca odpowiedź: zdecydowanie TAK! Przekonaliśmy się o tym w grudniu, gdy wzięliśmy udział w świetnie przygotowanej przez panią Kasię Grabowską Sztafecie Niepodległościowej – naszym kolejnym Erazmowym zadaniu.

Czytaj więcej…

Napisz list. Zmień życie!

Siódemka po raz drugi broni praw człowieka.

7 grudnia uczniowie klas ósmych wzięli udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Akcja prowadzona jest w Polsce od 2001 roku, a Siódemka przystąpiła do niej po raz drugi i zamierza czynić to już co rok.

Podczas spotkania ósmoklasiści poznali historie dziesięciu kobiet, mieszkających w różnych miejscach na świecie i działających na rzecz wielu ludzi, których prawa są łamane. Uczniowie samodzielnie zdecydowali, w czyim imieniu chcieliby zabrać głos i napisali listy w obronie wybranych bohaterek. Niektórym udało się napisać nawet kilka pism.

Czytaj więcej…

Kiermasz Świąteczny 2018

W piątek, 7 grudnia w Siódemce odbył się Kiermasz Świąteczny. Jak co roku wszystko było doskonale zorganizowane i dopięte na ostatni guzik.
Spotkanie rozpoczęło się od kolędowania w holu naszej szkoły, gdzie grupa uczniów z akompaniamentem Pani Zofii Piechnik zaśpiewała kilka kolęd.

Organizatorem kiermaszu była Rada Rodziców i przewodnicząca Rady Pani Małgorzata Skoniecka-Pawłowska, z którą współpracowały Panie Hanna Osipowicz i Magdalena Olejniczak, a nad porządkiem i bezpieczeństwem czuwali nauczyciele pełniący dyżury w swoich rejonach.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Warsztaty z wystąpień publicznych

Dnia 7 grudnia br. uczniowie klas piątych wzięli udział w warsztatach z wystąpień publicznych, które poprowadzili studenci Koła Naukowego “Mówcy Politechniki” Politechniki Poznańskiej. W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób przygotować wystąpienie publiczne, by było interesujące dla słuchaczy oraz jak stworzyć ciekawą i przykuwającą uwagę odbiorców prezentację multimedialną.

Lidia Cielewicz

Siódemkowa paczka od serca

Czy ktoś z Państwa chciałby stać się Świętym Mikołajem i kupić wymarzone prezenty dla potrzebujących dzieci?

Szanowni Państwo, zapraszamy Państwa do włączenia się do naszej akcji.

Zapraszamy do zabierania karteczek z marzeniami z choinki marzeń ustawionej w holu Siódemki, kupowania i pakowania …

Na prezenty (podpisane numerem z karteczek) czekamy do 14 grudnia 2018 roku (piątek) – można je przynosić do sali nr 6 (pokój psychologa i pedagoga) oraz do sal świetlicowych na parterze.

Magdalena Olejniczak i Iwona Szaferska

 

 

Tosia i Szymek na konkursie przyrodniczym

W dniu 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Poznaniu odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego zatytułowanego „Znam drzewa naszych lasów i parków”. Konkurs ten jak zawsze poprzedzony był  szkolnymi eliminacjami, w wyników których klasy drugie reprezentował Szymon z 2a, a klasy trzecie Tosia z 3a.

Czytaj więcej…

Siłacze z Siódemki

W sobotę 8 grudnia nasi ósmoklasiści zbierali żywność dla jadłodajni, domów dziecka i osób starszych, włączając się tym samym w akcję prowadzoną przez Caritas Poznań.

Do udziału w akcji zaprosiłam najstarszych i najsilniejszych chłopców, ponieważ naszym zadaniem było nie tylko zbieranie i pakowanie darów, ale także załadunek i rozładunek towaru. Dlatego kompletnie nie rozumiem skąd się wzięły tam dziewczęta, które nie dość, że wniosły żywiołowość w kontakcie z klientami, to jeszcze nosiły kartony.

Czytaj więcej…

 

Klasy ósme dwujęzyczne na Międzynarodowej Sesji w UAM

W minionym tygodniu klasy ósme dwujęzyczne wzięły udział w międzynarodowej sesji historycznej pt. „Ku niepodległości – polskie i irlandzkie drogi do suwerenności”, organizowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Fundację Kultury Irlandzkiej.

Czytaj więcej…

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu

Pomniejsz / powiększ czcionkę
Zmień kontrast