Erazmy 2012/2013

Rok szkolny 2012/2013

Z ogromną radością informujemy, że 7 czerwca 2013 r. zostały ogłoszone oficjalne wyniki ogólnoszkolnego projektu „Zdobywamy Statuetkę Złotego Erazma”.

Wszystkim Uczniom i Wychowawcom serdecznie dziękujemy za wspaniale wykonane zadania i zaangażowanie z jakim były wykonywane. Dzięki tegorocznej edycji lepiej poznaliśmy nasze miasto Poznań, jego historię i współczesność. Była to także okazja integrowania się zespołów klasowych oraz całej naszej Siódemkowej Społeczności.

Laureatami edycji 2012/13
„Pozdrawiamy Poznań, nasze miasto”
zostały klasy:
1a; 2b; 3b; 4a; 5b i 6c.

Dzieciom i ich Wychowawcom serdecznie gratulujemy !!!

Statuetkę w kategorii „Przyjaciele Siódemki” otrzymali pracownicy firmy Marmorin, która od kilku lat systematycznie wspiera Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Serdecznie dziękujemy!

Dzień projektowy dla uczniów klas IV
W piątek 10 maja uczniowie klas IV uczestniczyli w zajęciach dnia projektowego gromadząc cenne punkty do statuetki Złotego Erazma.
Uczniowie każdej z klas, podzieleni na 4 grupy zgodnie ze swoimi uzdolnieniami i zainteresowaniami rozwiązywali konkursowe zadania. Każda z drużyn mogła zdobyć dla swojej klasy po 6 punktów. Razem więc cała klasa mogła uzyskać aż 24 punkty. Teraz nauczyciele oceniają zadania i skrupulatnie sumują wyniki każdego z zespołów. Ogłoszenie wyników końcowych i wręczenie Złotych Erazmów już wkrótce – 7 czerwca w dniu Święta Szkoły.

Dzień projektowy dla uczniów klas V zakończył cykl zmagań o Statuetkę Złotego Erazma 2013 w kategorii Pozdrawiamy Poznań, nasze miasto. Już w najbliższy piątek ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek. Na tę chwilę wszyscy niecierpliwie czekają!

Uczniowie klas VI w drodze do Statuetki Złotego Erazma!
24 kwietnia był dniem projektowym dla uczniów klas VI. Wszyscy zmagali się z zadaniami w kilkuosobowych zespołach gromadząc cenne punkty dla swojej klasy z dziedziny, w której czują się najmocniejsi i którą wcześniej wybrali. Jedni pracowali w grupie polonistyczno – historycznej; inni liczyli zadania z matematyki „ na sportowo”, jeszcze inni „śpiewali po angielsku”. Klasowi „przyrodnicy” kształcili swoją spostrzegawczość i zdolności informatyczne. Słowem: dla każdego coś miłego!
Ponieważ tematem tegorocznej edycji projektu jest Poznań, dzień wcześniej wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami byli na wycieczce w Starym ZOO i Palmiarni. W czasie jej trwania skrupulatnie wykonywali wszystkie przygotowane wcześniej zadania. Oj, Trzeba się trochę postarać, żeby w dniu Święta Szkoły z rąk Pani Dyrektor otrzymać upragnionego Erazma. W najbliższy poniedziałek mogą zdobyć kolejne punkty w Konkursie Przyrodniczym. Powodzenia !



Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu