Erazmy 2013/2014

Projekt ogólnoszkolny: „Zdobywamy Statuetkę Złotego Erazma” – rok szkolny 2013/2014

Hasło edycji: „ Szlachetne zdrowie”

I. Na posiedzeniu w dniu 24 października 2013 r. Zespół Wychowawczy Szkoły Podstawowej nr 7 podjął decyzje dotyczące tegorocznej edycji :

Kategoria : „ Szlachetne zdrowie”
Wydarzenia punktowane „w drodze do statuetki” :
a) Bloki tematyczne w klasach I, II i III

b) Dni projektowe: dla klas IV, V i VI

c) Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas V i VI

d) Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV, V i VI

e) Dzień Matematyczny dla klas IV – VI

f) Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI

g) Uroczystość z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja dla klas IV – VI

II. Szczegółowe kryteria przyznawania punktów zostały podane przez nauczycieli organizujących poszczególne zajęcia. Zadania tematyczne realizowane były w II semestrze.

III. Wręczenie statuetek nastąpiło w dniu 6 czerwca 2014 r. na uroczystości z okazji Święta Szkoły. Laureatami tegorocznej edycji zostały klasy oraz ich wychowawcy: 1c; 2a; 3e; 4b; 5c oraz 6b

IV. Statuetkę w kategorii Przyjaciele Siódemki otrzymali Państwo Anna i Dionizy Buksa (prowadzący szkolną stołówkę).

No i nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień projektowy dla klas V. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania, które przypadły im w udziale. Liczyli, pisali, myśleli, biegali, malowali, śpiewali …….prezentowali wszystkie swoje talenty. Możliwość zdobycia aż 24 punktów (!) to ważna sprawa. Kolejne punkty będzie można uzyskać 16 maja w Konkursie Przyrodniczym. Trzymamy kciuki!

Uczniowie klas IV w drodze do Statuetki Złotego Erazma!
24 kwietnia był dniem projektowym dla uczniów klas IV. Tytuł tegorocznej edycji brzmi:„Szlachetne zdrowie”, a projektowe działania koncentrują się wokół zasad higienicznego trybu życia i bezpieczeństwa .

Wszyscy zmagali się z zadaniami w kilkuosobowych zespołach gromadząc cenne punkty dla swojej klasy z dziedziny, w której czują się najmocniejsi i którą wcześniej wybrali. Jedni pracowali w grupie polonistyczno – historycznej, inni liczyli zadania z matematyki „ na sportowo”, jeszcze inni „śpiewali po angielsku”. Klasowi „przyrodnicy” wykonywali plakaty i odpowiadali na pytania testu o narządach zmysłu. Słowem: dla każdego coś miłego!

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu