Rekrutacja do oddziału dwujęzycznego 2018/2019

Drodzy Uczniowie,

jeżeli wyrażacie chęć rozpoczęcia nauki w oddziale dwujęzycznym w klasie VII szkoły podstawowej, zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które przybliżą Wam i Waszym rodzicom, na jakich warunkach będzie odbywać się rekrutacja do oddziałów dwujęzycznych.

Strona internetowa „Nabór 2018 – PCSS – Systemowa obsługa rekrutacji w Poznaniu”.

Informator dla Rodziców uczniów, którzy chcą rozpocząć naukę w oddziale dwujęzycznym w klasie VII szkoły podstawowej.

Plakat informacyjny.

Co to jest nauczanie dwujęzyczne w Siódemce?

Nauczanie języka angielskiego w klasie dwujęzycznej jest oparte na metodzie CLIL (z ang. Content and Language Integrated Learning), czyli Zintegrowanym Nauczaniu Przedmiotowo-Językowym.

Jest to podejście do edukacji dwujęzycznej, w którym treści programowe nauczania jak i język obcy przekazywane są łącznie. Oznacza to, iż w trakcie nauki wybranych przedmiotów w sposób dwujęzyczny uczeń będzie dążył do swobodnego posługiwania się zarówno językiem ojczystym jak i obcym na takim samym poziomie.

Najważniejsze cele nauczania dwujęzycznego:

• zrealizowanie podstawy programowej kształcenia ogólnego i zapewnienie uczniom rozwoju językowego w zakresie języka angielskiego;
  • osiągnięcie umiejętności swobodnego używania języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • przygotowanie uczniów do dalszego kształcenia w klasach dwujęzycznych w szkołach ponadpodstawowych;
  • stosowanie języka angielskiego jako narzędzia do przyswajania wiedzy z innych przedmiotów.

Klasa dwujęzyczna w Siódemce – dlaczego warto?

• zwiększony wymiar godzin języka angielskiego z trzech tygodniowo do sześciu;
  • dwie godziny przedmiotów obowiązkowych w tygodniu prowadzone w języku angielskim;
  • cykliczne warsztaty tematyczne prowadzone w języku angielskim przez studentów studiów filologicznych;
  • współpraca z Wydziałem Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
  • spotkania z zagranicznymi gośćmi;
  • współpraca z Fundacją Kultury Irlandzkiej;
  • dobrze wyposażone pracownie językowe;
  • sukcesy naszych uczniów w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach z języka angielskiego;
  • organizacja wyjazdów edukacyjnych do Wielkiej Brytanii;
  • organizacja imprez promujących kulturę i języki krajów europejskich (Europejski Dzień Języków Obcych);
  • praca w oparciu o autorski program uzupełniający do nauczania fonetyki języka angielskiego oraz kultury krajów angielskiego obszaru językowego;
  • indywidualne podejście do ucznia i wparcie go w procesie uczenia się;
  • doświadczona kadra pedagogiczna;
  • nowoczesne metody pracy.

Zobacz więcej informacji na temat rekrutacji do Siódemki