Mali programiści z klasy 2c

23 marca klasa 2c odwiedziła Laboratorium Szkoły Przyszłości, które mieści się w Poznaniu przy ul. Zwierzynieckiej. Wycieczka była podsumowaniem wiedzy z programowania, którą uczniowie zdobywają już od klasy pierwszej. Mali informatycy poznali sympatycznego kosmitę Scottiego, którego pojazd uległ awarii i przymusowo wylądował na naszej planecie. Uczniowie mieli pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do pojazdu, używając kartonowych klocków służących do pisania programów oraz aplikacji, która pozwala je zeskanować i przekształcić na ruch i zachowanie kosmity. Drugi warsztat polegał na zbudowaniu robota z klocków Lego Wedo oraz opracowaniu programu sterującego w taki sposób, aby robot wykonał wskazaną misję. Podczas zajęć z dumą obserwowałam moich uczniów! Wykazali się kreatywnym myśleniem i świetnie poradzili sobie z różnymi problemami.

Agnieszka Czereśniowska
wychowawczyni klasy 2c