Przez wolontariat do integracji

Przez wolontariat do integracji

Klasa 7c z radością włączyła się w projekt „Przez wolontariat do integracji„, organizowany przez Stowarzyszenie CREO. To inicjatywa, która nie tylko edukuje, ale również promuje empatię i zrozumienie dla osób z niepełnosprawnościami.

Za nami pierwsze spotkanie, podczas którego uczestnicy mieli okazję poznać różne rodzaje niepełnosprawności. Spotkanie prowadzili wspaniali goście pani Agnieszka i pan Tomek.

Przez wolontariat do integracji

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z codziennymi wyzwaniami, z jakimi muszą zmagać się osoby z niepełnosprawnościami, m.in. poruszając się samochodem oraz pokonując przeszkody na ulicy. Praktyczne przykłady z życia pozwoliły uczniom zrozumieć, jakie wyzwania codzienności stoją przed osobami z niepełnosprawnościami oraz jak ważne jest, abyśmy jako społeczeństwo dążyli do eliminacji wszelkich barier.

Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania!
Klaudia Janczarczyk i Marta Stołowska