Międzyszkolny Konkurs Literacki „To Be Or Not To Be?”

23 kwietnia 2024 r. przedstawiciele klas siódmych dwujęzycznych brali udział w międzyszkolnym konkursie literackim kierowanym do uczniów szkół podstawowych, a realizowanym w ramach projektu pt. „Keep calm and read in English” przez Szkołę Podstawową nr 58 w Poznaniu.
Zadania konkursowe obejmowały: przygotowanie głośnego czytania wybranego utworu z literatury brytyjskiej, znajomość treści powieści Lewisa Carolla pt. „Alicja w krainie czarów” oraz tragedii pt. „Romeo i Julia”, a także wiedzę ogólną o życiu i twórczości Williama Szekspira.
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej Szkoły zostali laureatami konkursu!

I miejsce zajęli Uczniowie z klasy 7c:
Zara, Jakub oraz Szymon

II miejsce Uczniowie z klasy 7b:
Antosia B., Antosia M. oraz Wojciech

Uczniowie Siódemki zdobyli tym samym aż dwa miejsca na podium!

Ponadto Szymon z klasy 7c został wyróżniony za czytanie utworu literackiego irlandzkiego pisarza Seamusa Heaneyego pt. „Digging”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Autor: Magdalena Jastrzębska