Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja jest jednym z symboli naszej niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem wielkiej mądrości i patriotyzmu ludzi, którzy w 1791 roku tę konstytucję, dla ratowania Rzeczypospolitej, stworzyli.

26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel poprowadzony przez uczniów klasy 7c rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawiono najważniejsze wydarzenia związane z momentem uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na zakończenie apelu, społeczność naszej szkoły zatańczyła poloneza. Taniec ten został wpisany na listę UNESCO, 5 grudnia 2023 roku podczas 18. sesji Komitetu Międzyrządowego ds. Ochrony Niematerialnego Dziedzictwa. Pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego, uczniowie i nauczyciele, w duchu patriotyzmu i radości, wspólnie wykonywali ten tradycyjny polski taniec. To był nie tylko moment celebracji, ale także okazja do uczczenia naszych narodowych tradycji i dziedzictwa kulturowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  (ZDJĘCIA) oraz filmu (FILM)

Monika Kasprowicz