Rada Rodziców – wsparcie dla Siódemki

W tym miejscu publikować będziemy inicjatywy i wydarzenia, które odbyły się w Siódemce przy wsparciu i akceptacji Rady Rodziców.

2024-01-17 i 18: Społeczność Siódemki dla Mirki Łopatki

W dniach 17 i 18 stycznia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu w Poznaniu została zorganizowana zbiórka pieniędzy na leczenie Mirosławy Łopatki, wieloletniej nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w naszej Szkole, która walczy z ciężką chorobą – guzem mózgu.
Akcję bardzo wspomaga Rada Rodziców (link do artykułu).

2023-12-08: Kiermasz świąteczny

Zorganizowany przez Radę Rodziców SP 7 tegoroczny kiermasz świąteczny cieszył się od początku wyjątkowym zainteresowaniem. Swój udział w wydarzeniu zgłosiło aż 26 klas.

Każdy oddział otrzymał wyznaczoną przestrzeń do zagospodarowania swojego stoiska. Jak zwykle rodzice wykazali się niesamowitą kreatywnością i pomysłowością, zarówno w zakresie dekoracji straganów, jak i wykonania wystawionych na sprzedaż artykułów…

Kiermasz został zorganizowany przez Radę Rodziców (link do artykułu)

2023-10-20Wizyta gości ze szkoły w Zaporożu (Ukraina).

Miło nam poinformować, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Zaporoską Szkołą Specjalistyczną z dogłębną nauką języka obcego nr 7 Zaporoskiej Rady Miejskiego Regionu Zaporoże, z Ukrainy.
20 października grupa uczniów oraz nauczycielek z ww. szkoły po raz pierwszy odwiedziła Siódemkę.
Wizytę uczniów bardzo wspomaga Rada Rodziców, fundując upominki dla uczniów szkoły z Zaporoża (link do artykułu).

2023-10-11Uroczystość Pasowania na Ucznia Siódemki.

Każdego roku – w październiku witamy naszych Pierwszoklasistów w gronie uczniów Siódemki. To wyjątkowe Święto – podczas spotkania Najmłodsi wykazują się wiedzą na temat Szkoły, mają okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami przed panią Dyrektor, Rodzicami i zaproszonymi Gośćmi – paniami Dyrektor z zaprzyjaźnionych przedszkoli (link do artykułu).
Rada Rodziców wsparła finansowo zakup drobnych upominków.