Goście z Ukrainy w SP7 🇵🇱🫶🇺🇦

Miło nam poinformować, że nasza szkoła nawiązała współpracę z Zaporoską Szkołą Specjalistyczną z dogłębną nauką języka obcego nr 7 Zaporoskiej Rady Miejskiego Regionu Zaporoże, z Ukrainy.

20 października grupa uczniów oraz nauczycielek z ww. szkoły po raz pierwszy odwiedziła Siódemkę. Z tej okazji, jako gospodarze, przygotowaliśmy uroczyste powitanie gości, w którym uczestniczyły: pani Anetta Dropińska-Pawlicka dyrektor SP 7, panie: Switłana Kosarenko wicedyrektor zaporoskiej szkoły oraz nauczycielki Sofia Wedmedenko, Natalia Garkawa i Angelina Jakowlewa, a także pani Barbara Zatorska starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu i pani Maria Szafrańska przewodnicząca Rady Rodziców SP 7.

Podczas spotkania dokonano uroczystego podpisania porozumienia o współpracy pomiędzy szkołami, które było aktem symbolicznym ze względu na podpisanie porozumienia na odległość.

Wydarzenie uświetniła występem Dariia Udovychenko, młoda wokalistka z Ukrainy. Swoje umiejętności zaprezentował również zespół muzyczny Siódemki, uczniowie zagrali na bębnach oraz wykonali utwory Bo świat to my oraz Podaj rękę Ukrainie.

Ponadto młodzież, w ciekawej formie, przedstawiła gościom informacje o szkole i Poznaniu, gdyż pobyt uczniów z Ukrainy w stolicy Wielkopolski przewidziany został na dziewięć dni.

Uroczystość zakończyła się wspólną zabawą i poczęstunkiem przygotowanym przez kilka niezawodnych dziewcząt z klas 8c, 8b i 7d.
Po spotkaniu goście udali się na lekcje do wybranych oddziałów.