OSE Hero – bezpiecznie w sieci

Cyfrowy świat z jednej strony ułatwia nam naukę, pracę, kontakt z bliskimi, ale z drugiej może nieść za sobą pewne zagrożenia. Młodzi ludzie, uczniowie, którzy w sieci spędzają coraz więcej czasu, są grupą szczególnie na nie narażoną. Świadomość zagrożeń oraz znajomość sposobów zapobiegania im są kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych. Ważną rolę w tym procesie pełnią nauczyciele, którzy przekazują wiedzę i pokazują konkretne narzędzia ochrony.*

Dzięki projektowi OSEhero zwiększy się świadomość dotycząca cyberzagrożeń w szkołach oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą wiedzieli, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Udział w projekcie pozwoli nauczycielom i całej społeczności szkolnej wspierać pozytywne zachowania online oraz rozwijać kompetencje cyfrowe w procesie nauczania, w tym umiejętność krytycznego myślenia i refleksyjnego wykorzystywania zasobów znajdujących się w internecie.*

*informacje za osehero.pl

Siódemka bierze udział w tym projekcie!

Poniżej będą publikowane prezentacje i materiały edukacyjne dotyczące tematu bezpieczeństwa podczas korzystania z sieci. Zachęcam do zapoznania się z ich treścią.

Andrzej Gągało


ABC CYBERBEZPIECZEŃSTWA

Poradnik OSE został przygotowany w taki sposób, by każdy – bez względu na wiek, zawód czy stopień zanurzenia w internetowym świecie – mógł poznać cyberzagrożenia i nauczyć się przed nimi bronić, a także zadbać o swój dobrostan cyfrowy.

Katarzyna Gańko, Diana Kania, Emilia Troszczyńska Roszczyk,
„ABC cyberbezpieczeństwa”


(CYBER) BEZPIECZNE ŚWIĘTA Z OSE

Grudzień to dla nas wyjątkowy czas – organizujemy rodzinne spotkania, kupujemy prezenty, składamy życzenia i świętujemy Boże Narodzenie. Co zrobić, by Gwiazdka wiązała się jedynie z radością i wspaniałą, rodzinną atmosferą, a niekoniecznie z cyfrowymi kłopotami? Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy poradnik, który pomoże Wam ustrzec się przed zagrożeniami online w okresie świątecznym.

„(CYBER) BEZPIECZNE ŚWIĘTA Z OSE”


SZKODLIWE TREŚCI – GDZIE SZUKAĆ POMOCY?


Już wkrótce więcej materiałów…

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu