Piłka ręczna

handball

Piłkarze ręczni brązowymi medalistami Mistrzostw Poznania!

W czwartek 23 lutego w hali widowiskowo sportowej Arena odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Zawodnicy naszej szkoły rywalizowali głównie ze starszymi o rok kolegami ze szkół: SP 10, SP 20, SP 34.
W naszym pierwszym meczu pokonaliśmy kolegów z SP 34 10:7, w kolejnych spotkaniach musieliśmy uznać wyższość zawodników pozostałych szkół, przegrywając z SP 10 tylko „jedną bramką” 9:10 oraz z „Dwudziestką” 8:12.
Miejsce na podium zawodników „Siódemki” jako najmłodszych uczestników Finału jest ogromnym sukcesem oraz bardzo dobrym prognostykiem na kolejne lata.

GRATULUJEMY!!!

Skład SP 7:
Biegoń Adam, Dubel Bartosz, Gawroński Emanuel, Jelinski Tomasz, Kaczmarek Wiktor, Kasner Jakub, Kolaj Bartosz, Kubacki Kacper, Pawlak Filip, Pempera Paweł, Rydzewski Mikołaj, Skrzypczak Jan, Staszak Adrian, Szała Filip, Taszarek Michał, Troczyński Jakub.

trenerka: Joanna Draszkiewicz

Listopad / Grudzień

MKS Handball Liga Szkrabów

Najmłodsi szczypiorniści naszej szkoły, chłopcy rocznika 2007/2008 od września sprawdzają swoje umiejętności wypracowane na treningach piłki ręcznej w ramach MKS Handball Liga Szkrabów
w rywalizacji z kolegami z 9 poznańskich szkół podstawowych. Po 4 rozegranych turniejach reprezentacja „Siódemki” z kompletem zwycięstw zajmuje 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Wyniki  4 turnieju 13.12.2016r.

SP 7 – SP 77 13:2

SP 7 – SP 54 8:0

SP 7 – SP 80 9:3

2016-12-13-12_12-5

Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach oraz samych pozytywnych sportowych emocji!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców

15 listopada oraz 9 grudnia w naszej szkole odbył się I i II etap Mistrzostw Poznania szkół podstawowych w piłce ręcznej chłopców. W obydwu turniejach rozegraliśmy 6 meczów, ulegając tylko kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 10 w pozostałych natomiast spotkaniach odnieśliśmy wysokie zwycięstwa. Na uwagę zasługuję fakt, że w obecnym roku szkolnym piłkarze ręczni klasy 5d przy wsparciu Mikołaja Rydzewskiego z klasy 6d rywalizują z chłopcami starszego rocznika.

Poniżej wyniki z turniejów:

I etap – 15.11.2016r.

• SP 7 – SP 58 21:0
  • SP 7 – SP 53 25:4
  • SP 7 – SP 88 16:10

II etap – 9.12.2016r.

• SP 7 – SP 60 21:6
  • SP 7 – SP 64 18:0
  • SP 7 – SP 10 7:15

2016-12-09-11_55-1

Złoto piłkarzy ręcznych w Świebodzinie!

Szczypiorniści klasy 5d naszej szkoły w sobotę 8 października wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej ORLIK CUP w Świebodzinie. W turnieju udział wzięło 7 zespołów. Nasi chłopcy w 6 rozegranych spotkaniach odnieśli 5 wysokich zwycięstw, w jednym meczu ulegając tylko 1 bramką kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Poznania. W ogólnym podsumowaniu zawodów uzyskali najlepszą punktację ze wszystkich drużyn i mogliśmy cieszyć się z zasłużonego 1 miejsca 🙂
Cieszyliśmy się również z wyróżnień indywidualnych: Tomek Jelinski z 21 bramkami na koncie został królem strzelców turnieju, a Filip Szała najlepszym zawodnikiem zespołu.

Cieszymy się bardzo i czekamy na kolejne sukcesy!!!

Piłkarze ręczni „na trawie”!

Bardzo ciekawy turniej piłki ręcznej odbył się w pierwszy weekend września w Wągrowcu. Na zaproszenie Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej w niedzielny ranek na boisku miejscowego OSiR’u stawiły się zespoły szkół podstawowych realizujące projekt OSPR – Ośrodki Szkolenia Piłki Ręcznej. Wśród rywalizujących na trawie zespołów znaleźli się piłkarze ręczni klasy 5d naszej szkoły.  Nasz zespół rozegrał 5 spotkań, ulegając tylko starszym zawodnikom z Ostrowa Wlkp, ostatecznie zajmując w całym turnieju wysokie 2 miejsce. Cieszy również wyróżnienie dla najlepszego zawodnika zawodów, które trafiło w ręce naszego reprezentanta Tomka Jelinskiego.  Oprócz rywalizacji sportowej na zawodników czekało spotkanie z brązowymi medalistami Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, którzy w tym samym czasie przebywali w Wągrowcu.

Młodym szczypiornistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!