VI Międzyszkolny Konkurs Twórczości Józefa Ratajczaka

Bardzo miło nam poinformować, iż w naszej szkole odbyła się już 6. edycja Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka dla klas IV-VIII, w której udział wzięło 19 uczennic i uczniów poznańskich szkół. Z wielką radością gościliśmy recytatorki i recytatorów ze Szkoły Podstawowej nr 10, SP 35, SP 63, SP 65 oraz SP 93. Zgodnie z regulaminem każdy uczestnik konkursu przygotował wiersz poznańskiego poety – Józefa Ratajczaka. Występy uczniów oceniało jury w składzie: ilustratorka wierszy poety, propagatorka jego twórczości – p. Elżbieta Krygowska-Butlewska, p. dyrektor – Magdalena Łagodzińska oraz przedstawicielka gości – p. Katarzyna Sokołowska.

Laureatami konkursu zostali:
• Kacper Jańczak-Zarycki SP 7- zajął I miejsce
• Antonina Kołecka SP 35- zajęła II miejsce
• Kinga Nowak SP 10 – zajęła II miejsce
• Zuzanna Spychała SP 10 – zajęła III miejsce
• Kinga Suchorska SP 93 – zajęła III miejsce

Wszyscy recytatorzy świetnie zaprezentowali swoje wiersze, dlatego jurorzy konkursu postanowili nagrodzić wyróżnieniami:
• Adriana Wiekiera z SP 35
• Amelię Szydę z SP 65
• Marię Adamczyk z SP 7
• Huberta Wasielewskiego z SP 65
• Jagnę Kuczer z SP 7
• Liliannę Pawołek z SP 65
• Gabrielę Wrzeszczyńską z SP 63

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP 7 oraz p. Elżbietę Krygowską–Butlewską. Swoją nagrodę wręczyła także p. Magdalena Łagodzińska. Książkę otrzymała Amelia Frąckowiak z SP 63, która recytowała wiersz pt. „Motyl”.
Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. Wszystkich zachęcamy do czytania mądrych i pięknych wierszy Józefa Ratajczaka.

Marzena Kurek