Z wizytą w Laboratorium Wyobraźni

W środę 17 kwietnia klasy 3a i 3c pojechały do Laboratorium Wyobraźni. Uczestniczyliśmy w trzech zajęciach edukacyjnych: „Niezwykłe cechy zwyczajnej wody”, „Kosmos 3D” oraz „Survival w pigułce!”.

W laboratorium zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Każda grupa uczestniczyła we wszystkich zajęciach. Wykonywaliśmy liczne doświadczenia. Dzięki nim poznaliśmy właściwości wody, za pomocą długopisów 3D mieliśmy możliwość projektowania i formowania trójwymiarowych modeli obiektów znajdujących się w przestrzeni kosmicznej, takich jak planety, gwiazdy, satelity czy sondy kosmiczne. Poznaliśmy podstawy orientacji w terenie, dowiedzieliśmy się, jak bezpiecznie zachowywać się w lesie oraz poznaliśmy tajniki budowania prostych schronień.

Dzięki świetnej zabawie zrozumieliśmy wiele skomplikowanych zjawisk. Wszyscy byli zachwyceni warsztatami. Gdy wróciliśmy do domu, byliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

Uczniowie kl.3a i 3c

wych. Ewa Zellner i Aneta Skorupińska