Międzyszkolny Konkurs Literacko-Dziennikarski „To Wydarzyło Się Po Sąsiedzku”

• Organizator: Szkoła Podstawowa nr 18 im. Zofii Nałkowskiej w Poznaniu.
  • Adresat: uczniowie klas 5-6 oraz 7-8.
  • Cele główne konkursu: popularyzowanie twórczości literackiej wśród młodzieży; zainteresowanie dzieci i młodzieży światem, najbliższym otoczeniem, zachęcanie do podejmowania wyzwań.
  • Zadanie:
    • klasy 7-8 reportaż dotyczący dowolnej kwestii związanej z sąsiedztwem (okolica, ulica, szkoła, dzielnica, miasto)
    • Klasy 5-6 napisanie opowiadania twórczego, którego akcja dzieje się w najbliższym autorowi sąsiedztwie (ulica, dzielnica, okolica, miasto). Temat: „To wydarzyło się po sąsiedzku.”
  • Termin: Pracę należy przynieść lub przesłać do szkolnego koordynatora do 16.04.2024r.
  • Koordynator szkolny: Agnieszka Sobańska
  • Ważne: Konkurs został wpisany przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych w roku szkolnym 2023/2024.