Pink Shirt Day/Anti-Bullying Day

Wzorem ubiegłego roku, w ostatnim tygodniu lutego na lekcjach języka angielskiego poruszaliśmy temat bullyingu (z ang. zastraszanie, znęcanie się nad słabszymi).
Inspiracją do zajęć jest kanadyjska inicjatywa o nazwie Pink Shirt Day (Dzień Różowej Koszulki). W 2007 roku w kanadyjskiej szkole nowy uczeń został wyśmiany przez innych za to, że ubrał różową koszulkę. Starsi uczniowie, chcąc wyrazić swój sprzeciw wobec takiego zachowania oraz wsparcie młodszemu koledze, zorganizowali akcję, podczas której rozdali w szkole różowe koszulki.
Na lekcjach przypominaliśmy sobie tę historię, rozmawialiśmy o tym, czym jest bullying i jak go odróżnić od pojedynczych aktów przemocy, a co najważniejsze, jak pomóc sobie lub innym i do kogo można zwrócić się o pomoc.

Nauczyciele języka angielskiego
Iga Orleańska