Uczniowie Siódemki na Arenie Zawodów

W środę 7.02.2024 r. uczniowie Siódemki wzięli udział w Arenie Zawodów, która odbyła się w pawilonie Poznań Congress Center na MTP. Celem wydarzenia było to, aby uczeń zastanowił się, kim chce zostać w przyszłości i jaki zamierza wybrać fach, a dopiero później nad tym, która szkoła oferuje mu najlepsze kształcenie. Adresatami akcji byli ósmoklasiści, przed którymi stoi decyzja o wyborze dalszej drogi edukacji.
Na młodzież czekało 12 wysp zawodowych poświęconych określonym branżom  (np. poligrafia, fotografia i reklama, usługi i rzemiosło artystyczne, ekonomia i administracja, środowisko, mechanika i mechatronika, nowe technologie/ IT). Na MTP młodzież mogła posłuchać i zobaczyć na własne oczy nie tylko, jak wygląda nauka w danym zawodzie, ale także co czeka ich w przyszłej pracy.

Agnieszka Tomaszczyk