Laboratoria Przyszłości – maj 2023

W maju uczniowie jednej z klas drugich konstruowali i programowali taksówkę. Inni drugoklasiści zajęli się programowaniem „diabelskiego młyna” w Wesołym Miasteczku, zmieniali prędkość i kierunek ruchu obrotowego.

Uczniowie klasy 3a realizowali m.in. projkety:

  • Szalony festyn sportowy.
  • Dziwaczne i własne modele
  • Mały pomocnik duża pomoc
  • Przygotowanie własnego wynalazku – Twoja szkolna konstrukcja
  • Prom na rzece, taksówka i śmigający śmigłowiec
  • Najbardziej niesamowity park rozrywki
  • Stacja kosmiczna i pojazd mechaniczny

Starsi uczniowie z klasy 7c wykorzystali sprzęt multimedialny podczas lekcji języka angielskiego – rozmawiali o przestępcach i popełnianiu przestępstw.
Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratorium przyszłości” umożliwił również uczniom klasy 6a uczestniczyć w spotkaniu online z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Zaporożu w Ukrainie. Uczniowie mieli możliwość rozmowy oraz nawiązania kontaktu.

Pełny raport z realizacji zadań w maju 2023