Poznań w żałobie

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, Jacek Jaśkowiak zarządził trzydniową żałobę na terenie Poznania.

Od wtorku, 15 stycznia, do czwartku, 17 stycznia wszystkie flagi Miasta Poznania zostaną opuszczone do połowy masztu. Autobusy i tramwaje, które w tych dniach będą kursować po Poznaniu, będą miały flagę miasta (lub flagę państwową) przepasaną żałobnym kirem.

We wtorek poznaniakom została udostępniona księga kondolencyjna. Wpisów można dokonywać w siedzibie Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim 17, a także online – kliknij tutaj.

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W niedzielę, 13 stycznia, podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaatakował go nożownik. Mimo wysiłków lekarzy w poniedziałek, 14 stycznia, zmarł w szpitalu.

Żródło: Strona Urzędu Miasta Poznania – poznan.pl