Bezpieczne życie seniorów

Informuję, że z okazji zbliżających się obchodów Dnia Babci i Dziadka, Komenda Miejska Policji w Poznaniu przygotowała spotkanie prewencyjne dla seniorów w ramach działań profilaktycznych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 roku w sali 220 w godzinach 12:00-13:00 w KMP w Poznaniu przy ul. Szylinga 2.

Jednocześnie informuję, że z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest telefoniczna rezerwacja uczestników spotkania pod nr telefonu 61 84 156 97, dostępnym od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00.

Partnerami przedsięwzięcia jest Państwowa Straż Pożarna, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP, Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Na spotkaniu zostaną omówione zagadnienia z zakresu:

  • jak skutecznie bronić się przed oszustwami na „wnuczka”, na „policjanta”,
  • jak nie dać się oszukać podczas pokazów różnego rodzaju sprzętu,
  • jak prawidłowo korzystać z nr alarmowego,
  • jak bezpiecznie posługiwać się kartami bankomatowymi,
  • jak unikać zagrożeń pożarowych w gospodarstwie domowym,
  • bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Mając na uwadze możliwość zdobycia umiejętności mających na celu wzrost poczucia bezpieczeństwa osobistego, w tym zdobycie umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach trudnych i kryzysowych, serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu.

Z poważaniem,
młodszy aspirant Mariusz Fabisiak.

Więcej informacji o akcji na stronie Policji Wielkopolskiej.