SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.

Janusz Korczak

Regulamin Samorządu

Samorząd Uczniowski 2019/2020


Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w Siódemce r.sz. 2021/2022

Uwaga! Uwaga!

W dniu 6 października 2021 roku w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Z radością informujemy, że Przewodniczącym Samorządu został Eryk Leimann z klasy 7b, zdobywając 173 głosy. Wiceprzewodniczącym z liczbą 157 głosów został Łukasz Thiem z kl. 7e. Pozostali kandydaci zdobyli następującą liczbę głosów: 38 Julia Nowacka oraz 37 Piotr Pisula.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz Siódemki!

Za organizację i sprawny przebieg wyborów odpowiadała Komisja Wyborcza w składzie: Michalina, Jadwiga, Zuzanna F., Karolina, Iwo, Adrian, Antek, Tomek, Stasiu, Jan N. , Zuzanna W. Amelia, Oliwia, Kacper, Jan M. Miłka, Liwia, Zosia, Daria.

„Marzycielska poczta” dla Michała

Plakat - podziękowaniaSamorząd Uczniowski w lutym przyłączył się do ogólnopolskiej akcji, Fundacji „Marzycielska poczta”. Uczniowie naszej Szkoły przygotowali przepiękne kartki walentynkowe dla Michała Grala, chłopca z zespołem Downa.
Michał, pragnie bardzo podziękować za Wasze listy, a Samorząd Uczniowski przyłącza się do tych podziękowań. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że dzięki Wam na czyichś ustach zawitał uśmiech!

Celina Daniłoś
Przewodnicząca SU

Mały Samorząd Uczniowski – wielkie pomysły

23 lutego odbyło się spotkanie Małego Samorządu Uczniowskiego, podczas którego uczniowie pod okiem opiekunów podsumowali podjęte w pierwszym semestrze działania oraz pieczołowicie przygotowali się do zadań zaplanowanych na kolejny semestr. Spotkanie przyniosło wiele ciekawych pomysłów, przedstawiciele klas otrzymali do wykonania misję, której efektem będą wiosenne nasadzenia na terenie naszej szkoły.

Opiekunowie MSU:
Magdalena Krupecka, Magdalena Seifert, Ewa Wronka

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Komisja Wyborcza Samorządu Uczniowskiego ma zaszczyt ogłosić wynik wyborów:

Celina Daniłoś – 137 głosów
Bruno Milibrand – 7 głosów
Bartosz Pawłowski – 70 głosów
Helena Rogożińska – 81 głosów
Liwia Szcepańska – 18 głosów
Łukasz Thiem – 63 głosów

Tym samym,
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Celina Daniłoś
Z-cą Helena Rogozińska, a Sekretarzem – Bartosz Pawłowski.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Komisja wyborcza:
Oliwia Stachurska
Konstancja Dembińska