SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.

Janusz Korczak

Regulamin Samorządu

Samorząd Uczniowski 2019/2020


Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy stroik

W czwartek 19 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny dla klas 4-8 zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Jury w skład którego weszli uczniowie kółka plastycznego pod przewodnictwem pani Jolanty Paluszak-Dudy, wyłoniło zwycięzców.

Wszystkie stroiki zostały przekazane przez Panią Jolantę Podgórną na Wigilię Dla Bezdomnych organizowaną przez Urząd Miasta Poznania.

Czytaj więcej i zobacz stroiki…

Dyskoteka andrzejkowa dla klas 6-8

W czwartek 22 listopada w holu głównym szkoły odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla wszystkich chętnych uczniów z klas 6-8. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17:00 i trwała do godziny 19:00. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski.

Uczniowie sami zadbali o repertuar muzyczny, każdy z uczestników mógł przynieść swoje ulubione utwory. Rolę didżeja pełniła Pola z 8d.

Czytaj więcej…

Zostań kandydatem na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego!

Jeżeli potrafisz słuchać, masz głowę pełną pomysłów, potrafisz pracować w zespole i nigdy się nie poddajesz – zostań kandydatem na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Siódemki!

    1. Zorganizuj grupę wsparcia, która pomoże Ci w przygotowaniach,
    2. Przygotuj swój program wyborczy i przedstaw go na plakacie,
    3. Plakat do 4 października oddaj opiekunom Samorządu Uczniowskiego.

POWODZENIA!
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Monika Kasprowicz

Dzień Dobrych Uczynków

19 maja przypada Światowy Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować obchody święta w najmłodszych klasach.
Wszystkie klasy poznały podczas zajęć fragment książki pani Joanny Krzyżanek: „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”. Z lektury dowiedziały się, jak można zrobić komuś miłą niespodziankę lub pomóc i pozostać anonimowym. Po rozmowach na temat dobrych uczynków, uczniowie przygotowali niespodzianki dla wybranej losowo klasy. Dzięki temu wszyscy poczuli, podobnie jak bohaterka książki, że dobro smakuje jak ciasteczko z leśnymi poziomkami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zachęcamy do czynienia dobra na co dzień.

Opiekunki MSU
Aneta Skorupińska i Izabela Jarosz

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci z klas od 1 do 3 na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie dowiedzieli się między innymi: jakimi językami posługuje się najwięcej ludzi na świecie, jak powiedzieć „dzień dobry” we Francji, Rosji, Japonii, Hiszpanii czy Chinach, ile słów liczy język polski, w jaki sposób powstają nowe słowa.

Czytaj więcej…

Klasy drugie poznają klasy pierwsze

 W ubiegłym tygodniu miały miejsce spotkania klas pierwszych z równoległymi klasami drugimi. Ich celem było poznanie się uczniów i wspólna zabawa. Po wzajemnej prezentacji pierwszoklasiści wzięli udział w zaproponowanych przez starszych kolegów zabawach. Było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie każdy pierwszak otrzymał w prezencie kolorowego motyla ze słodką niespodzianką. To była kolejna udana inicjatywa Małego Samorządu Uczniowskiego.

Aneta Skorupińska,
Izabela Jarosz

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 4 października przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej Szkole.
Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Wybory do samorządu uczniowskiego to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Od tego, jak będą zorganizowane, będzie zależała motywacja do angażowania się w sprawy publiczne w życiu dorosłym. Aktywny udział w pięcioprzymiotnikowych wyborach do samorządu uczniowskiego to świetna lekcja demokracji.

Zobacz pełne wyniki głosowania i zdjęcia z jego przebiegu.

Kandydaci na Przewodniczącego SU poszukiwani…

Masz pomysły, które czekają na realizację?
Chcesz mieć wpływ na wydarzenia w szkole?
Chcesz współpracować z innymi?

 Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
poszukiwani!

Na zgłoszenia czekają do 24 września
Pani Wioletta Pilarczyk-Urbaniak,
Pani Monika Kasprowicz