SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.

Janusz Korczak

Regulamin Samorządu

Samorząd Uczniowski 2019/2020


Dzień bez plecaka

21 kwietnia, z okazji Dnia Kreatywności i Innowacji, Samorząd Uczniowski zaproponował by uczniowie przyszli bez plecaka, jednocześnie przynosząc do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczyły się pomysłowość i spryt. Książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można było spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Nasza wspaniała społeczność nie zawiodła i zachwyciła nas swoimi pomysłami, korzystając z najróżniejszych alternatyw dla tornistrów. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Samorząd Uczniowski

opiekun SU: Monika Kasprowicz

MSU – podsumowanie listopad

30 listopada odbyło się zebranie Małego Samorządu Uczniowskiego, aby podsumować wykonane zadania i ustalić plan na kolejny miesiąc.
Podsumowując, pierwsze zadanie w listopadzie to „Patriotyczni poeci”, które polegało to recytacji patriotycznych wierszy z okazji 11 listopada – Dnia Niepodległości. Podczas recytacji klasy nagrywały filmiki, które następnie obejrzała i odsłuchała inna klasa.

Czytaj więcej…

Postaci z Bajki w Siódemce

Dzień Postaci z Bajki

Wiecie, kto dziś zawitał do Siódemki? Gościliśmy Kopciuszka, Teletubisia, Królewnę Śnieżkę, Śpiącą Królewnę, Harry’ego Pottera, Chudego z “Toy Story”, pirata z Karaibów oraz Sticha. Ale żeby to jednego! Stichów było nawet kilku, podobnie jak jednorożców! Dopisali też mustang Spirit, ninja, wojownicy ze Star Wars, Johny Bravo, Skywalker. Zawitały nawet postacie z anime: ShotoTodoraki, Yashiro Nene, Pikachu oraz Wodogrzmoty Małe. Nie zabrakło także Spidermana. Wszyscy Ci niezwykli goście przybyli, by świętować Dzień Postaci z Bajki.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Dzień Pluszowego Misia

Wielkimi krokami zbliża się 25 listopada – Dzień Pluszowego Misia. Od 8 lat wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w tym wyjątkowym dniu.
Społeczność Siódemki przyłączyła się do tej wspaniałej akcji, tym samym wspierając małych pacjentów oddziałów onkologicznych. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy przynieśli cudowne Pluszaki – Misiaki, gry i puzzle.

Samorząd Uczniowski
PS W czwartek tj. 25.11.2021r. Przyjdź do szkoły ze swoim Misiem lub przebierz się za Misia 🙂

MSU podsumowuje październik

MSU – październik 2021

W październiku Mały Samorząd Uczniowski zaproponowała uczniom klas trzecich napisanie listu powitalnego dla uczniów klas pierwszych. Każda trzecia klasa napisała wspólny list, w którym przywitaliśmy młodszych kolegów i opisaliśmy co ich będzie czekało w naszej ,,Siódemce’’, jednocześnie życząc samych sukcesów. Wybrani przedstawiciele klas odczytali list pierwszakom.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Spotkanie Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor

SU z Panią Dyrektor

W środę tj. 20 października odbyło się spotkanie przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor Anettą Dropińską-Pawlicką. Podczas spotkania, zostały nakreślone zasady współpracy oraz kierunki działań  Samorządu Uczniowskiego.
W głowach młodych Samorządowców jest mnóstwo pomysłów, a w sercu Pani Dyrektor ogromna wola pomocy. Nie pozostaje nam nic innego jak działać! Przed nami ustalenie planu na ten rok oraz rozpoczęcie pierwszych akcji na rzecz Naszej Siódemkowej Społeczności. Wszystkie ręce na pokład!

Opiekun SU: Monika Kasprowicz

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w Siódemce r.sz. 2021/2022

Uwaga! Uwaga!

W dniu 6 października 2021 roku w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Z radością informujemy, że Przewodniczącym Samorządu został Eryk Leimann z klasy 7b, zdobywając 173 głosy. Wiceprzewodniczącym z liczbą 157 głosów został Łukasz Thiem z kl. 7e. Pozostali kandydaci zdobyli następującą liczbę głosów: 38 Julia Nowacka oraz 37 Piotr Pisula.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy na rzecz Siódemki!

Za organizację i sprawny przebieg wyborów odpowiadała Komisja Wyborcza w składzie: Michalina, Jadwiga, Zuzanna F., Karolina, Iwo, Adrian, Antek, Tomek, Stasiu, Jan N. , Zuzanna W. Amelia, Oliwia, Kacper, Jan M. Miłka, Liwia, Zosia, Daria.

„Marzycielska poczta” dla Michała

Plakat - podziękowaniaSamorząd Uczniowski w lutym przyłączył się do ogólnopolskiej akcji, Fundacji „Marzycielska poczta”. Uczniowie naszej Szkoły przygotowali przepiękne kartki walentynkowe dla Michała Grala, chłopca z zespołem Downa.
Michał, pragnie bardzo podziękować za Wasze listy, a Samorząd Uczniowski przyłącza się do tych podziękowań. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że dzięki Wam na czyichś ustach zawitał uśmiech!

Celina Daniłoś
Przewodnicząca SU