SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd – to właśnie praca, żeby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem pracują, uczą się i pół dnia razem spędzają, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał, nie wyśmiewał, a przeciwnie, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się i pilnował porządku.

Janusz Korczak

Regulamin Samorządu


Dzień Dobrych Uczynków

19 maja przypada Światowy Dzień Dobrych Uczynków. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować obchody święta w najmłodszych klasach.
Wszystkie klasy poznały podczas zajęć fragment książki pani Joanny Krzyżanek: „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”. Z lektury dowiedziały się, jak można zrobić komuś miłą niespodziankę lub pomóc i pozostać anonimowym. Po rozmowach na temat dobrych uczynków, uczniowie przygotowali niespodzianki dla wybranej losowo klasy. Dzięki temu wszyscy poczuli, podobnie jak bohaterka książki, że dobro smakuje jak ciasteczko z leśnymi poziomkami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zachęcamy do czynienia dobra na co dzień.

Opiekunki MSU
Aneta Skorupińska i Izabela Jarosz

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego Mały Samorząd Uczniowski zaprosił dzieci z klas od 1 do 3 na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Uczniowie dowiedzieli się między innymi: jakimi językami posługuje się najwięcej ludzi na świecie, jak powiedzieć „dzień dobry” we Francji, Rosji, Japonii, Hiszpanii czy Chinach, ile słów liczy język polski, w jaki sposób powstają nowe słowa.

Czytaj więcej…

Klasy drugie poznają klasy pierwsze

 W ubiegłym tygodniu miały miejsce spotkania klas pierwszych z równoległymi klasami drugimi. Ich celem było poznanie się uczniów i wspólna zabawa. Po wzajemnej prezentacji pierwszoklasiści wzięli udział w zaproponowanych przez starszych kolegów zabawach. Było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie każdy pierwszak otrzymał w prezencie kolorowego motyla ze słodką niespodzianką. To była kolejna udana inicjatywa Małego Samorządu Uczniowskiego.

Aneta Skorupińska,
Izabela Jarosz

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 4 października przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej Szkole.
Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Wybory do samorządu uczniowskiego to często dla młodych ludzi pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Od tego, jak będą zorganizowane, będzie zależała motywacja do angażowania się w sprawy publiczne w życiu dorosłym. Aktywny udział w pięcioprzymiotnikowych wyborach do samorządu uczniowskiego to świetna lekcja demokracji.

Zobacz pełne wyniki głosowania i zdjęcia z jego przebiegu.

Kandydaci na Przewodniczącego SU poszukiwani…

Masz pomysły, które czekają na realizację?
Chcesz mieć wpływ na wydarzenia w szkole?
Chcesz współpracować z innymi?

 Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
poszukiwani!

Na zgłoszenia czekają do 24 września
Pani Wioletta Pilarczyk-Urbaniak,
Pani Monika Kasprowicz

Międzynarodowy Dzień Kropki

W  najbliższy poniedziałek, to jest 17 września w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi, współpracy i talentów. Motywem przewodnim jest kropka.

W tym dniu zamiast mundurków przychodzimy do szkoły w strojach w kropki.

Wiosna, ach to Ty – Mały Samorząd

Pierwszy dzień wiosny młodsza brać szkolna powitała radośnie i barwnie. Spotkaliśmy się wszyscy ubrani na kolorowo, entuzjastycznie nastawieni na nadejście pierwszych, wiosennych dni. Pogoda nie rozpieszcza nas jeszcze, ale to przecież dopiero początki, a perspektywa przed nami wspaniała.

Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla gości niespodzianki w postaci listów od dzieci z różnych stron świata. Młodzi autorzy opisywali zwyczaje, którymi mieszkańcy ich kraju witają WIOSNĘ.

Czytaj więcej

Strefa ciszy i relaksu

Uczniowie już od dawna prosili o miejsce tylko dla nich, gdzie mogliby odpocząć i spokojnie porozmawiać. To właśnie z ich inicjatywy (Samorząd Uczniowski) i przy wsparciu Rodziców z klasy 5d oraz Rady Rodziców powstała „Strefa relaksu”.

Czytaj więcej.

W związku ze wspomnianą “Strefą ciszy i relaksu” Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w nim udziału.

Święta dla wszystkich

Dzieci z Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowały akcję “Święta dla wszystkich”, której celem było okazanie pamięci samotnym ludziom z Parafii Świętej Rodziny w Poznaniu i pensjonariuszom zaprzyjaźnionego Domu Opieki. Wszyscy uczniowie klas 1-3 przygotowali 144 piękne kartki świąteczne.

      Czytaj więcej…