Zajęcia szachowe w Siódemce

Szachy to słynna starożytna gra, która pozwala rozwijać zdolności logiczne. Trening grupowy uznawany jest za jedną z metod jego doskonalenia. Zajęcia szachowe w naszej szkole odbywają się w poniedziałki i środy. Pomagają one młodym szachistom opanować podstawy gry, nauczyć się podstawowych kombinacji, a także regularnie grać z rówieśnikami w przyjaznej atmosferze. Zajęcia trwają 60 minut. Nauczyciel prowadzący zajęcia w przystępny i angażujący sposób tłumaczy teorię, a uczniowie skutecznie utrwalają nabytą wiedzę w praktyce. W lekcjach biorą udział uczniowie klas drugich oraz trzecich, podczas zajęć każdy uczestnik otrzymuje profesjonalny sprzęt do gry: szachy, szachownicę oraz zegar szachowy.

Zachęcamy do gry w szachy – zacząć grać w szachy jest łatwo! SZACHY to nie tylko rozrywka, ale również gra, dzięki której dzieci zdobywają wiele umiejętności wykorzystywanych w ciągu całego życia.

Galyna Samoiliuk