Dzień pluszowego Misia 2023 – zbiórka

Drodzy Rodzice i Uczniowie Siódemki,
pomóżmy dzieciom z poznańskich szpitali!
Dzień Pluszowego Misia.

Plakat promujący akcję.

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Współdziałając z Fundacją Mam Marzenie, Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę nowych:
zabawek, puzzli, kredek, artykułów szkolnych, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów mogących umilić czas dzieciom, dla których szpital jest drugim domem.

Dokładnie 25 listopada każdego roku, wolontariusze Fundacji przekazują zebrane zabawki małym pacjentom. Jak nietrudno się domyślić, takie podarunki wyzwalają potężną dawkę pozytywnych emocji i pozwalają, choć na chwilę oderwać się od codzienności pełnej cierpienia, ale także obfitującej w nudę.
Artykuły przeznaczone dla dzieci z poznańskich szpitali można zostawiać w holu szkoły, w specjalnie oznaczonym koszu.

Akcja trwa do 20 listopada!

Będziemy wdzięczni za każdą dołożoną cegiełkę!
Samorząd Uczniowski SP 7 im. Erazma z Rotterdamu