Szachy w naszej szkole we współpracy z UNICEF

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów, od II semestru tego roku zostały zorganizowane zajęcia szachowe w naszej Szkole. Biorą w nich udział uczniowie, którzy chcą się nauczyć tej wspaniałej gry i poznać jej zasady. Podczas zajęć dzieci uczą się podstaw gry oraz samodzielnego myślenia. Zajęcia „Kółka szachowego” zostały opracowane w taki sposób, aby sprawiały dzieciom przyjemność, rozwinęły wiele umiejętności, nauczyły gry w szachy oraz pobudzały kreatywność dziecka. Jednym słowem nauka gry w szachy pozwala na twórczy rozwój dziecka, który drzemie w każdym z nich. Dla naszych uczniów prowadzone zajęcia mają być przede wszystkim przystępne i ciekawe. Warsztaty odbywają się co drugi wtorek i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Galyna Samoiliuk