Bezpieczne ferie zimowe 2021/2022

Informacja "Bezpieczne Ferie Zimowe" przygotowana przez Wojewódzką Stację Sanitarno-EpidemiologicznąOkres ferii zimowych to czas odpoczynku, zabawy i regeneracji sił. Aby ten czas dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa:

  • Jeśli wychodzisz na zewnątrz, zawsze ubierz się odpowiednio do pogody.
  • Przed wyjściem na zewnątrz zjedz odżywczy posiłek i wypij ciepły napój. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, myj zawsze ręce przed posiłkiem.
  • Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym!!!
  • Zadbaj o bezpieczne miejsce do zabawy. Nie baw się w nieodpowiednich miejscach – blisko ulic, torów, jezior i rzek. Pamiętaj –  nawet jeżeli jeziora, stawy są zamarznięte mogą być niebezpieczne, cienki i kruchy lód może bardzo szybko załamać się pod ciężarem człowieka!
  • Jeśli chcesz jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
  • Nie rzucaj śnieżkami w przechodniów, okna lub nadjeżdżające samochody.
  • Nie zbliżaj się do obcych zwierząt (np. psa, kota) nawet jeśli robi wrażenie łagodnego.
  • Zachowaj ostrożność wobec obcych osób – nie zdradzaj informacji o sobie, nie przyjmuj prezentów, nie oddalaj się z nimi.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna