Półkolonie letnie dla klas 1-3

W pierwszym tygodniu wakacji (28.06-02.07.21) odbyły się w naszej Szkole półkolonie dofinansowane przez Miasto Poznań. Nie było czasu na nudę! Już pierwszego dnia dzieci wyruszyły zwiedzać Poznań tramwajem z przewodnikiem. Okazało się ,że nasi uczniowie świetnie znają swoje miasto. Po powrocie był czas na zabawy sportowe na szkolnych boiskach i wygrzewanie się na słoneczku.
We wtorek bawiliśmy się w Arena Jump – był to czas intensywnych skoków i wspinaczki. W tym dniu dzieci rozpoczęły też swoją przygodę z techniką String Art (rozpoczęły tworzenie swojego obrazka na drewnie za pomocą gwoździ i kolorowych sznurków).
W środę pojechaliśmy zwiedzać Ostrów Tumski , a potem płynęliśmy statkiem po Warcie. Pomimo deszczu udało nam się dużo zobaczyć! Po powrocie dzieci zapoznawały się z zestawami Lego Education oraz z Ozobotami i Genibotami- nowe technologie pochłonęły ich na resztę dnia.
Czwartek spędziliśmy w Szkole na robieniu eksperymentów -rosną nam wspaniali chemicy! Dodatkowo grupy mogły korzystać z sali gimanstycznej.
W piątek obejrzeliśmy film w Kino Bułgarska oraz zrobiliśmy sobie wakacyjne sesje zdjęciowe w holu Szkoły. Na pożegnanie dzieci dostały nagrody!

Dziękujemy za ten wspaniały tydzień
Wychowawcy
Magdalena Olejniczak