Dzień w Ogrodzie Zoologicznym klasy 1b

Ostatni czwartek roku szkolnego 2020/2021 my – uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią i opiekunami, postanowiliśmy spędzić na obserwacji zwierząt w starym zoo w Poznaniu. Wielu zwierząt tam już nie ma, wyprowadziły się w godne warunki, ale jeszcze sporo ciekawych można spotkać. Były antylopy, osły, kuce, lisy, żółwie i inne. Pracownicy zoo starają się stworzyć im jak najlepsze warunki, dlatego niektóre wybiegi były zamknięte i tworzone na nowo. Oglądaliśmy liczną grupę ryb i zmiennocieplnych żyjących w specjalnym pawilonie. Mieliśmy przerwę na śniadanie i harce na ogrodowym placu zabaw. Przed zakończeniem wycieczki kupiliśmy sobie pamiątki – do tego przydały nam się umiejętności nabyte w szkole – obliczenia pieniężne!
Klasowe wyjście uważamy za bardzo udane. Zadowoleni i radośni wróciliśmy do domów.

Wychowawczyni Adriana Maćkowiak