Projekt edukacyjny w klasach 8 – graniastosłupy

Uczniowie klas 8 przygotowują się do egzaminu wykorzystując poznane wiadomości o bryłach w praktyce. Projekt edukacyjny to metoda, którą od lat promujemy na lekcjach matematyki w Siódemce, podczas wprowadzania modeli brył. Obserwujemy ogromne korzyści, jakie czerpią uczniowie z pracy tą metodą. W tym roku wykonywaliśmy projekty podczas nauczania zdalnego, na innych zasadach, ale efekty pracy uczniów są bardzo ciekawe.

Głównym celem projektu było wykonanie wybranego modelu bryły graniastosłupa w skali powiększającej.
Zadaniem uczniów było przygotowanie tego modelu w skali 4:1 wraz z fotorelacją każdego etapu ich pracy. Młodzież konstruowała siatkę bryły, pamiętając o dorysowaniu „skrzydełek” do sklejenia. Uczniowie musieli wykorzystać poznane informacje w celu planowania pracy, która była bardzo precyzyjna.

Projekt z założenia był dla uczniów miłą zabawą utrwalającą wiedzę o poznanych bryłach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanych przez uczniów (kliknij w grafikę poniżej).

Prezentacja prac - graniastoslupy

Dziękujemy Ósmoklasistom zaangażowanym w przygotowanie projektu.

Ewa Jarzina Irena Draszkiewicz