List z polskiej szkoły w Baranowiczach na Białorusi

„Szanowna Pani Dyrektor!
W imieniu Polaków z Baranowicz, członków Domu Polskiego, dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom z Poznania za 20 lat przyjaźni.
Zrobiliście dla naszej placówki nieskończenie wiele dobrego, pomagaliście nam przetrwać w trudnych czasach, kiedy istnienie Domu Polskiego w Baranowiczach i Społecznej Szkoły Polskiej było pod znakiem zapytania, podtrzymywaliście nas na duchu i materialnie.
Dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcia w Poznaniu, prawdziwie polską gościnność, ale przede wszystkim za organizację pobytów w Ojczyźnie.”

Tak w liście do Pani Dyrektor Anetty Dropińskiej-Pawlickiej napisała Pani Eleonora Jarmolicz – Dyrektor Społecznej Szkoły Polskiej w Baranowiczach na Białorusi.
Siódemka każdego roku wspólnie z innymi placówkami z Poznania współorganizuje wakacyjne pobyty dzieci z Białorusi w Poznaniu. Dzięki Państwa hojności i wsparciu zbiórek dla szkoły w Baranowiczach możemy przekazywać także materialne wsparcie dla tej polskiej placówki na dawnych kresach.

Warto przypomnieć, że raz w roku przedstawiciele naszej Szkoły odwiedzają przyjaciół w Baranowiczach.

List i podziękowania złożone na ręce Pani Dyrektor to także efekt współpracy środowiska Siódemki – uczniów, rodziców i grona pedagogicznego.

Dziękujemy Państwu za wspieranie tej pięknej inicjatywy.

Przeczytaj cały list