Konkurs na film “Co powinniśmy robić, żeby poprawiać jakość powietrza?”

  • Organizator: Miasto Poznań, Metropolia Poznań i Veolia,
  • Adresat: uczniowie klas VII,
  • Zgłoszenia: film należy przesłać najpóźniej do 7.11.2019 na adres wskazany przez organizatora,
  • Cele: promocja wiedzy i zachowań proekologicznych służących poprawie jakości powietrza,
  • Opiekun w szkole: Andrzej Gągało.

Inspiracji do filmu można poszukać na stronie szkoły w zakładce ESA (Edukacyjna Sieć Antysmogowa) oraz na stronie projektu ESA.

Szczegóły konkursu:

Przedmiotem oceny jest film max. 1,5 minutowy nakręcony przez przedstawiciela lub przedstawicieli jednej klasy np. telefonem komórkowym pokazujący jak można chronić powietrze i/lub jak powinniśmy zachowywać się wówczas, kiedy prognozowana jest zła jakość powietrza, żeby móc wpłynąć naszym zachowaniem na poprawę. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7.

Filmy należy przesłać w terminie do 7.11.2019 r. godz. 23:55, na adres kos@um.poznan.pl, wyłącznie za pośrednictwem Wetranswer, wirtualnego dysku Google lub innego wirtualnego dysku.

Szkoły, których filmy przejdą do finału otrzymają 8.11.2019 r. informację e-mailową z Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska.

Do finału konkursu przejdzie 5 najlepszych filmów wybranych przez jury ale nie więcej niż jeden film z jednej szkoły.

Finał konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 13.11.2019 r. o godz. 10:00 w Sali Sesyjnej S2, w budynku Urzędu Miasta Poznania (Poznań, pl. Kolegiacki 17).

Nagrody dla szkół, których filmy otrzymają 3 pierwsze miejsca – zestawy multimedialne (laptop + rzutnik), 2 wyróżnienia – bony na zakup farb ekologicznych do pomalowania klasy lekcyjnej.

Nagrody dla uczniów i nauczycieli – bilet do kina. Uczniom towarzyszyć będzie Prezydent Miasta Poznania – Jacek Jaśkowiak (Prezes Metropolii Poznań), Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania – Katarzyna Kierzek-Koperska, Starosta Powiatu Poznańskiego – Jan Grabkowski (V-ce Prezes Metropolii Poznań).

Regulamin