Gala z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego

Powstanie Wielkopolskie jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. My, Wielkopolanie powinniśmy być z niego szczególnie dumni i pielęgnować pamięć o nim.

Siódemka z dumą przystąpiła do świętowania 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Zorganizowaliśmy dla dzieci i młodzieży szkół Miasta Poznania konkurs – „Aktywnie świętuję 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego” w ramach projektu „Wypisz wymaluj, wyśpiewaj… Powstanie Wielkopolskie” – koordynowanego przez Urząd Miasta Poznania przy honorowym patronacie Prezydenta Miasta Poznania. Celem projektu było przybliżenie uczniom i uczestnikom konkursu zarówno wartości edukacyjnych, a także patriotycznych.

Na zakończenie projektu, 17 grudnia br. w VIII Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursów oraz podziękowań dla organizatorów.

Poczet sztandarowy naszej szkoły oddał hołd Bohaterom z lat 1918-1919 pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

Więcej informacji o gali na stronie Urzędu Miasta Poznania:  poznan.pl.

Monika Kasprowicz

Relacje z konkursów „Aktywnie świętuję 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego” można przeczytać na naszej stronie: klasy 1-3, klasy 4-6 i klasy 7-8.