Aktywnie świętuję 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego (klasy 1-3)

Dnia 6 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 7 w Poznaniu spotkało się 13 uczniowskich reprezentacji z poznańskich podstawówek by uczcić 100 – letnią rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w grach i zabawach nawiązujących do Powstania Wielkopolskiego, takich jak: „Zwinny ratownik”, „Szybko do schronu”, „W labiryncie”, „Przeprawa przez Wartę”, „Przymusowa emigracja”, „Walka z zaborcami” czy „Sztafeta niepodległościowa”.

6 – osobowe zespoły (reprezentowane przez trzy dziewczynki i trzech chłopców z każdej szkoły) miały za zadanie wykazać się zwinnością, szybkością, odwagą i współpracą.
Wszyscy szczęśliwie ukończyli zadania, podobnie jak wielkopolscy powstańcy zwyciężając walkę z przeciwnościami.

Szkołę naszą reprezentowali:

3 miejsce SP nr 7
2 miejsce SP nr 54
1 miejsce SP nr 78

Organizatorem konkursu jest Miasto Poznań – Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania.
Koordynatorami realizującymi wszelkie zadania związane z organizacją, przygotowaniem i przeprowadzeniem zawodów sportowych byli nauczyciele wychowania fizycznego naszej „Siódemki”.
Dziękujemy uczniom klas starszych za pomoc w organizacji turnieju.
Nagrody za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca zostaną wręczone publicznie podczas Gali Finałowej.

Więcej zdjęć…

Ze sportowym pozdrowieniem: