Aktywnie Świętuję 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego (klasy 7-8)

14 listopada w Centrum Starego Miasta odbyła się gra miejska dla uczniów klas 7-8.
Drużynowa gra pt. „Aktywnie Świętuję Powstanie Wielkopolskie”, została oparta na realiach zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego z 1918 roku. Zadaniem graczy było odnalezienie upamiętniających Powstanie Wielkopolskie punktów w mieście i znajdujących się tam łączników oraz odszyfrowanie i wykonanie zadań na czas.

Aby zdobyć posterunki, gracze musieli wykazać się dobrą pracą zespołową, sprawną komunikacją oraz wiedzą historyczną.
12 drużyn z poznańskich szkół wyruszyło szlakiem miejsc upamiętniających zwycięskie powstanie.

Wszyscy wspaniale wykonali swoje zadania i zakończyli grę zapalając znicze przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich, upamiętniając tym samych tych, którzy przyczynili się do sukcesu wielkopolskiego zrywu.

Ostateczna klasyfikacja:

1. SP 7
  2. SP 75
  3. SP 54
  4. SP 48
  5. SP 40
  6. SP 67
  7. SP 3
  8. SP 23
  9. SP 78
  10. SP 88
  11. SP 72