Aktywnie świętuję 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego (klasy 4-6)

Dnia 7 listopada br. w Parku Księdza Józefa Jasińskiego (dawniej Parku Raszyńskim), odbyły się Podchody z zadaniami dla uczniów klas 4-6 z 11 poznańskich szkół podstawowych. Dzięki uczestnictwu w wielu konkurencjach nawiązujących do historii naszych dziadków i pradziadków uczniowie uczcili 100 – letnią rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Reprezentacja każdej szkoły składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców, którzy wzięli udział w dziesięciu konkurencjach i zadaniach nawiązujących do Powstania Wielkopolskiego.

Uczniowie musieli wykazać się sprawnością, zwinnością, szybkością, odwagą i współpracą w następujących konkurencjach:
1. „Łamacz szyfrów”- zadanie do wykonania przez uczestników to rozsypanka wyrazowa
2. „Zwinny ratownik” zadanie do wykonania przez uczestników to przeniesienie apteczki do rannego 3.„Kreatywny oddział” uczestnicy musieli pokonać odcinek 6 m w określony sposób, przechodząc po bardzo niebezpiecznym terenie, obserwowanym przez wroga
4. „Skoczek – dostawca” – drużyna „zaopatrzeniowców” musi dostarczyć żywność dla walczących
5. „Strzelec wyborowy” – uczestnicy wykazali się celnością rzutu i strzału
6.„Drużyna na zawsze” – zadanie to bieg na ratunek drużynie.
7.„Szybki bezpieczny” – uczestnicy musieli uciec i schronić się przed wybuchem granatu, w którym uszkodzeniu uległ zapalnik
8.„Szybki ratownik” zadaniem dla zespołu był podział grupy na rannego, ratownika, dwóch sanitariuszy i dwóch sanitariuszy transportowych oraz wykonanie akcji operacyjnej
9.„Przeprawa przez Wartę” podczas walk powstańczych ważnymi punktami były miejsca przeprawy przez rzeki, głownie przez Wartę. Uczniowie uczestniczyli w zaciętych walkach o każdy most.
10. Quiz tematyczny – wykazanie się wiedzą i wiadomościami teoretycznymi z zakresu Powstania Wielkopolskiego

Wszyscy szczęśliwie ukończyli zadania, podobnie jak wielkopolscy powstańcy zwyciężając walkę z przeciwnościami.

Szkołę naszą reprezentowali:
1. Klaudia Dranikowska
2. Magda Matysiak
3. Vanessa Kasprzak-Przewoźna
4. Nikodem Jokiel
5. Mikołaj Kwiatkowski
6. Jan Targowski

Klasyfikacja końcowa :
11 miejsce SP nr 88
10 miejsce SP nr 72
9 miejsce SP nr 40
8 miejsce SP nr 48
7 miejsce SP nr 75
6 miejsce SP nr 23
5 miejsce SP nr 67
4 miejsce SP nr 54
3 miejsce SP nr 13
2 miejsce SP nr 78
1 miejsce SP nr 7

Organizatorem konkursu jest Miasto Poznań – Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania.
Koordynatorami realizującymi wszelkie zadania związane z organizacją, przygotowaniem i przeprowadzeniem zawodów sportowych byli nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 67.
Dziękujemy uczniom klas starszych za pomoc w organizacji turnieju.
Nagrody za zajęcie I, II, III miejsca zostaną wręczone publicznie podczas Gali Finałowej.

Więcej zdjęć…

Ze sportowym pozdrowieniem: