WOLONTARIAT W SIÓDEMCE

„Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym”
Ghandi
Regulamin szkolnego wolontariatu – Porozumienie + karta-zapisu
Karta aktywności wolontariusza (wzór wypełnienia)
Karta etyczna wolontariusza

Głównym koordynatorem Szkolnego Wolontariatu jest pani Magdalena Warzybok.

Za działania w ramach Szkolnego Wolontariatu na terenie Szkoły i na rzecz Szkoły w poszczególnych obszarach odpowiadają:
– świetlica – pani Magdalena Olejniczak,
– Samorząd Uczniowski – pani Monika Kasprowicz,
– PCK – pani Magdalena Warzybok,
– Caritas – pani Jolanta Podgórna,
– sport – pani Joanna Draszkiewicz,
– zespoły klasowe – wychowawcy klas,
– klasy I-III – panie Aneta Skorupińska i Magdalena Seifert.


Aktualności i informacje:

_

Wyniki głosowania na logo Wolontariatu Siódemki

W dniach 25 – 28.05.2021 roku odbyło się głosowanie za pomocą formularza Google na nowe logo Wolontariatu Siódemki.
W głosowaniu udział brali uczniowie (VI-VIII), rodzice i nauczyciele. Miło mi ogłosić wyniki głosowania na logo Wolontariatu Siódemki:
Propozycja nr 1- logo Marty z 7c
Propozycja nr 2 – logo Tosi z 7c
Propozycja nr 3 – logo Leny z 6e

Autorem zwycięskiego logo jest Lena z klasy 6e. II miejsce zajęła propozycja Marty z klasy 7c, III miejsce – grafika Antoniny z klasy 7c.

Serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie.
Magdalena Warzybok

Kreatywny Wolontariat Siódemki

Mimo przeciwności losu uczniowie naszej szkoły prężnie działają w ramach Szkolnego Wolontariatu. Ostatnio informowałam o talentach kulinarnych, dzisiaj czas na umiejętności manualne. Przed świętami wielkanocnymi wolontariusze wykonali samodzielnie cudowne, kolorowe kartki, które zostały przekazane dzięki pomocy Pani Jolanty Nowak podopiecznym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Ugory.

Do tej akcji włączyli się również nauczyciele Siódemki🙂.
Dodatkowo piękne koszyczki i dary żywnościowe dla najuboższych z naszego lokalnego środowiska wolontariusze przygotowali i dostarczyli do siedziby PCK.
Serdecznie dziękuję za udział w akcjach, poświęcony czas i WIELKIE SERCA.
Chętnych zapraszam do WOLONTARIATU SIÓDEMKI.
Magdalena Warzybok

Komunikat dla wolontariuszy SP7 – PKO Poznań Półmaraton odwołany!

W czwartek, 5 marca, podczas nadzwyczajnego posiedzenia sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13.PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 5 kwietnia. Powodem decyzji jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19.

Więcej informacji: e-poznan.pl.

Trwają rozmowy nad ustaleniem nowego terminu półmaratonu.

Opiekun wolontariatu SP7 – Magdalena Warzybok

Wolontariusze z Siódemki na trasie 20. PKO Poznań Maratonu

20 października tradycyjnie już wspaniali Wolontariusze Siódemki z klas szóstych, siódmych i ósmych pracowali podczas jubileuszowego 20-tego PKO Poznań Maratonu w ramach działań Fundacji Runport. Znaleźli czas, aby dołączyć do grona 900 wolontariuszy i razem przygotować trasę maratonu. Bez ich zapału i poświęcenia nie byłoby to możliwe.

19 października uczniowie wzięli udział w szkoleniu na terenie MTP, a następnego dnia sumiennie pracowali na trasie biegu w punkcie żywieniowym na 25-tym kilometrze od wczesnych godzin porannych – 6:40!

Czytaj więcej…

Sportowy Wolontariat

Kwiecień i maj to okres intensywnej pracy naszych wolontariuszy w ramach współpracy z Fundacją Runport.  To dzięki ich poświęceniu i zaangażowaniu mogły odbyć się ważne imprezy biegowe.

14 kwietnia  liczna grupa naszych dzielnych uczniów mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych pracowała podczas 12. PKO Poznań Półmaratonu.

Z kolei 5 maja odbył się bieg Wings For Life Run World, bieg charytatywny, podczas którego to meta goniła zawodników. Również wtedy  nasi uczniowie nie zawiedli.

Czytaj więcej…

Zbiórka żywności dla ubogich – podsumowanie akcji

W miniony weekend nasza kochana młodzież popisała się ofiarnością i wysoką frekwencją w ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI DLA UBOGICH.
I tak, w SOBOTNIE popołudnie rozładowaliśmy żywność z samochodu, zbieraną przez innych uczniów w Lidlu. Ciężkie kartony dźwigali nasi strongmani Michał, Mikołaj, Tymek z Polski i Tymek z Ukrainy oraz strongwoman Patrycja. Dali radę, bo na drugi dzień stawili się na kolejne dyżury…

Czytaj więcej…

Wolontariusze z Siódemki na obchodach wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Dnia 27 grudnia 2018 roku ponad siedemdziesięciu wolontariuszy, a wśród nich uczniowie naszej szkoły pomagali podczas obchodów 100-lecia Wybuchu Powstania Wielkopolskiego na Placu Wolności w Poznaniu (Bieg Powstania Wielkopolskiego).

Mimo chłodnego i nieprzyjemnego popołudnia i wieczoru wolontariuszom dopisywał humor i uśmiech na twarzach. Wzorowo realizowali swoje zadania i zasłużyli na ogromną pochwałę za bezinteresowne poświęcenie czasu innym ludziom.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i udziału w wolontariatach Fundacji Runport.

Magdalena Warzybok

Uroczysta Gala Wolontariuszy 2018

Z ochotą odpowiedzieliśmy na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego pana Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka i 12 grudnia udaliśmy się na Uroczystą Galę Wolontariuszy roku 2018, która odbyła się w Sali Ziemi na MTP.

Miało być dwóch przedstawicieli, ale naszej młodej kadry nie da się tak mocno okroić, dlatego dostaliśmy 7 biletów, bo… jesteśmy „Siódemką”.

Czytaj więcej…