Świetlica w “Siódemce”

Kolebka twórczości dziecięcej – tak nazywamy to miejsce gdzie my wychowawcy świetlicy spotykamy się z dziećmi Naszej Siódemki.

Tutaj uczniowie rozwijają swoje zainteresowania poprzez uczestnictwo w różnorodnych zajęciach, mają możliwość swobodnej zabawy z kolegami i koleżankami oraz spokojny kąt do odrabiania swoich zadań domowych.

Czekamy na uczniów codziennie w dni nauki szkolnej od 6.30 do 17.00

Informacje dla rodziców          Świetlicowy blog
Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy w roku szkolnym 2020-2021

*****


Ubierz drzewo na wiosnę

Akcja “Ubierz drzewo na wiosnę” rozkręciła się na dobre. Dotarły do nas kolejne przepiękne prace. Dziękujemy z całego serca: Ani i Mariannie Gostyńskim i ich mamie Kindze, Marysi Michalak z kl.4, Wiktorii Michalskiej z kl.6, i pani Marcie Groszek! Udało się ubrać kolejne (czwarte) drzewo – poszukajcie go i uśmiechnijcie się w tych trudnych czasach!

Magdalena Olejniczak
kierownik świetlicy

Ubierz z nami drzewo!

Zapraszamy do świętowania wiosny … z szydełkiem w dłoni!

Ubierz z nami drzewo!

Plakat do akcji
Plakat do akcji

Chcielibyśmy powitać wiosnę kolorowo i z uśmiechem – ozdobimy drzewo na placu zabaw przed szkołą. Zapraszamy do przyłączenia się – przynieś nam swoje robótki, a my je połączymy w całość. Można też zrobić pompony lub kolorowe łańcuchy… Powstanie wielkie patchworkowe ubranko!
Czekamy na Wasze piękne prace do piątku 19.03.2021r. (pamiętajcie
o podpisaniu swojej pracy)-można je zostawiać w portierni.

Magdalena Olejniczak

 

Światowy Dzień Życzliwości w Siódemce

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości zorganizowany przez świetlicę szkolną. Zależało nam, aby zachęcać do postawy życzliwości i to nie tylko w tym jednym dniu. Rozszerzyliśmy Dzień Życzliwości o hasło „chcemy być życzliwi przez cały rok”. Nalepki z takim właśnie napisem rozdawały dzieci uczęszczające do świetlicy. Ku naszej radości bardzo dużo osób – uczniów, nauczycieli, pracowników Siódemki – wzięło udział w różnych zabawach przygotowanych w holu szkoły.

Czytaj więcej…

Sprzęt komputerowy dla świetlicy od Fundacji Komputronik

17 września nastąpiło przekazanie sprzętu komputerowego dla naszych świetliczaków od Fundacji Komputronik. Jest to element wsparcia edukacji. Dzięki niemu świetliczaki będą poznawać elementy programowania (między innymi ozobotami) oraz uczyć się bezpiecznie poruszać po internecie.

Bardzo dziękujemy Fundacji za wyłonienie naszej oferty świetlicowej spośród wielu nadesłanych wniosków.

Ten rok upłynie nam pod znakiem KOMPUTRONIKA.

Dziękujemy!

Magdalena Olejniczak i wychowawcy świetlicy.

X Świetlicowy Maraton Układania Puzzli

W piątek 24 maja odbył się w naszej szkole 10-ty Maraton Układania Puzzli. Gościliśmy przedstawicieli pięciu świetlic z rejonu Miasta Poznania.

Dziękujemy za obecność grupom ze Szkoły Podstawowej nr 70, nr 89, nr 60, nr 11 i oczywiście z naszej Siódemki!

Zobacz więcej zdjęć…

Do zobaczenia za rok!

Magdalena Olejniczak i Margareta Pierzchalska

Międzyświetlicowy Turniej Piłki Nożnej

22 maja w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się świetlicowy turniej piłki nożnej. Wspólnie z naszymi dziećmi ze świetlicy wybraliśmy się by reprezentować z dumą Naszą szkołę!

Drużyna chłopców zdobyła trzecie miejsce!

Serdeczne gratulacje dla uczestników!

Aneta Sigel

II Świetlicowy Turniej Warcabowy

W dniach od 25 do 28 marca 2019 roku odbył się w naszej szkole Drugi Świetlicowy Turniej Warcabowy dla klas 1 – 3.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Do turnieju przystąpiło 44 graczy. Celem turnieju było: kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i swojej pasji, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowanie się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

Zobacz listę zwycięzców i więcej zdjęć…