Opinie naszych uczniów o klasie dwujęzycznej

“Klasa dwujęzyczna to jedna z najlepszych rzeczy, jakie ta szkoła mogła mi zaoferować. Dzięki niej mam możliwości rozwijania swoich umiejętności językowych, których nie miałabym, idąc do innej klasy. Jeżeli zależy Tobie na biegłym posługiwaniu się językiem angielskim, klasa dwujęzyczna będzie idealnym rozwiązaniem.”

Ola M.

“Do klasy dwujęzycznej poszłam głównie z powodu chęci nauki na nieco wyższym poziomie niż w klasie ogólnej. Nigdy nie byłam pasjonatką języków obcych, a ich rozumienie sprawiało mi trochę więcej kłopotów niż moim kolegom i koleżankom z klasy. Mimo to zdecydowałam się na klasę dwujęzyczną, aby poszerzyć swoje umiejętności językowe. Nie ukrywam, że zauważam, że nauczyciele wymagają od naszej klasy jednak odrobinę więcej – ale w końcu jesteśmy młodzieżą ambitną, chcącą się uczyć i poznawać świat. Dziś bardzo się cieszę z mojego wyboru – klasa dwujęzyczna dała mi wiele możliwości ważnych dla mnie w przyszłości!”

– Maja S.

“Poszłam do klasy dwujęzycznej, ponieważ bardzo mi zależało na zaawansowanej znajomości języka angielskiego. Ta klasa pomogła mi poszerzyć znajomość tego języka. Jeśli lubisz język angielski i zależy Ci na dobrej znajomości tego języka, to ta klasa będzie świetnym wyborem.”

– Tosia

“Zdecydowałem się na pójście do klasy dwujęzycznej, ponieważ miałem nadzieję, że da mi to większe możliwości w kontekście rozwoju. Dzięki temu będę mógł posługiwać się słownictwem wyższych lotów, co zwiększa szanse na powodzenie w dalszej drodze edukacji i na dogadanie się z innymi. Nauczyciele nieco więcej oczekują od naszej klasy, ale w żaden sposób to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, motywuje do działania. Według mnie warto chociaż spróbować swoich sił i przekonać się samemu, czy się opłacało.” –

Adam S.

“Wybrałam klasę dwujęzyczną, ponieważ zależało mi na bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Nie sugeruj się kolegami i koleżankami z klasy – miałam ten sam problem, ale podjęłam właściwą decyzję. Wciąż chce szlifować swój angielski, a dzięki klasie dwujęzycznej mam taką możliwość nawet w szerszych aspektach. Jestem szczęśliwa, że mam możliwość wzbogacania swojej znajomości języka angielskiego, częściowo również na innych przedmiotach (1 godzina matematyki po angielsku, karty pracy z historii i geografii po angielsku). Jeśli nauka tego języka sprawia Ci przyjemność i chcesz go doskonalić, klasa dwujęzyczna będzie znakomitą opcją.”

– Basia

Język angielski od zawsze był moim ulubionym przedmiotem, dlatego wybrałam klasę dwujęzyczną. W oddziale dwujęzycznym uczymy się angielskiego w wymiarze 5 godzin tygodniowo na poziomie B1+ (zamiast
3 godzin na poziomie A2+, jak to jest w innych klasach). Mamy jedną godzinę matematyki po angielsku, czasem dostajemy na historii i na geografii karty pracy w j. angielskim. Uważam, że takie zabiegi pozwalają mi wzbogacić słownictwo, sprawiają, że lepiej rozumiem, czytając i słuchając. Jest tu jednak więcej pracy niż w normalnej klasie. –

Marta

„Poszłam do klasy dwujęzycznej, bo siostra mówiła mi, że praktycznie wszyscy z jej klasy będąc w klasie dwujęzycznej, zdali egzamin ósmoklasisty z angielskiego na ponad 80% i że dzięki tej klasie nikt nie miał problemów z językiem angielskim. Według mnie klasa dwujęzyczna to był jeden z moich najlepszych wyborów w życiu, bo dzięki niej znalazłam sobie super znajomych, mam lepszą znajomość języka angielskiego (dzięki czemu mogę bez problemu oglądać / czytać rzeczy po angielsku).”

– Gabrysia

„Poszłam do klasy dwujęzycznej, ponieważ moi znajomi poszli. Jednak z perspektywy czasu uważam to za dobry wybór; dzięki klasie dwujęzycznej zdecydowanie poszerzyłam swój zakres języka angielskiego i możliwości posługiwania się nim na co dzień. Mimo to, iż nauczyciele wymagają od nas trochę więcej, dodatkowe lekcje angielskiego, karty pracy po angielsku i dodatkowa tygodniowa lekcja matematyki spełniają moje oczekiwania na temat tej klasy.”

– Zosia

„Zdecydowałam się na wybór klasy dwujęzycznej, ponieważ większość mojej poprzedniej klasy się tak zdecydowała. Dzięki tej decyzji poznałam wiele wspaniałych, nowych znajomych, oraz bez problemu nauczyłam się operować językiem angielskim lepiej niż kiedykolwiek. Uważam to za najlepszą moją szkolną decyzję, jaką w życiu podjęłam.”

— Marysia

„Do klasy dwujęzycznej wybrałem się głównie po to, żeby poszerzyć znajomość języka angielskiego, gdyż jest on bardzo przydatny w dzisiejszych czasach. Klasa ta dała mi takie możliwości. W ciągu tygodnia
mamy 5 lekcji języka angielskiego, a nie tak jak w innych klasach, trzy. Raz w tygodniu mamy także matematykę po angielsku. Dzięki temu możemy lepiej przygotować się do egzaminu i nauczyć się płynnie mówić po angielsku.”

– Kuba

„Poszłam do klasy dwujęzycznej głównie ze względu na znajomych, którzy tam szli oraz fakt, że liczyłam na podwyższenie mojego poziomu angielskiego, który nie był zbyt wysoki. W tej klasie obyłam się więcej z tym językiem dzięki zajęciom lekcyjnym prowadzonym częściowo w tym języku. Niestety czasami to męczy, nie znajomość słówek zdanych przedmiotów jednak daje to pole do poznania nowych fraz, o których nigdy bym się nie dowiedziała.”

– Maja N.

„Idąc do klasy dwujęzycznej miałem pewne wątpliwości dotyczące przebiegu lekcji i pracy. Jak się potem okazało, były one całkowicie niesłuszne. Ta klasa daje Tobie wiele możliwości. Cudowni nauczyciele w jasny i klarowny sposób przekazują niezbędną wiedzę i starają się, by jak najlepiej przygotować uczniów do egzaminów. Wspaniała atmosfera pracy i zdrowa rywalizacja o najlepsze wyniki sprzyjają zdobywaniu osiągnięć naukowych. Dołączenie do klasy dwujęzycznej w “siódemce” sprawiło, że polubiłem naukę języków obcych i komunikowanie się w różnych językach nie stanowi już dla mnie problemu.”

– Stanisław J.