Zawody Pływackie klas 2 i 3

Pod koniec maja na poziomie klas drugich i trzecich odbyło się podsumowanie nauki pływania w roku szkolnym 2017/2018. Pływanie jest jedną z umiejętności kształconych w „Siódemce”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Podczas zajęć nasi uczniowie uczą się przede wszystkim bezpiecznego przebywania w wodzie i czynią to pod czujnym nadzorem wykwalifikowanych trenerów.

Podczas przeprowadzonych zajęć pokazowych najbliżsi mieli możliwość obserwacji umiejętności pływackich swoich pociech. Zabawa była wspaniała, wszyscy posiadali równe szanse, które były uwieńczeniem ciężkiej pracy włożonej przez uczniów naszej szkoły podczas lekcji nauki pływania. Pod koniec zajęć zorganizowano zawody pływackie.

Czytaj więcej…

Zakończenie sezonu narciarskiego w Siódemce

W środę 21 marca dzieci z klas od 1 do 3 zakończyły sezon narciarski na poznańskiej Malcie. Na ostatnich zajęciach jeździły slalomem na czas. Na koniec każdy uczestnik kursu otrzymał pamiątkowy dyplom i mógł zająć miejsce na podium.

Zapraszam na kolejny sezon w przyszłym roku szkolnym.

Zobacz więcej zdjęć.

Aktywnie i zdrowo: taekwondo – pasja Marty z klasy 6c

Uczennica klasy 6c Marta Szponikowska osiąga wiele sukcesów sportowych, które są owocem jej pracy w czasie wolnym od zajęć szkolnych.
Marta trenuje taekwondo ponad trzy lata w klubie AZS OŚ Poznań. W treningach uczestniczy cztery razy w tygodniu po półtorej godziny. Podczas ferii zimowych oraz wakacji bierze udział w obozach sportowych organizowanych przez klub.

      Czytaj więcej…

Siódemka na XI Olimpiadzie Sportowej…

1d na XI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów

W piątek 15 września 2017 klasa 1d wzięła udział w XI Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków i Pierwszoklasistów organizowanej przez Ogród Jordanowski nr 2 przy ulicy Przybyszewskiego w Poznaniu.  Dzieci  miały możliwość sprawdzenia swoich sił w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.  Zdobyliśmy puchar dla najlepszej drużyny i wiele medali.

Czytaj więcej…

Pływająca Siódemka

Najlepsi pływacy – uczniowie „Siódemki” przyczynili się do kolejnego sukcesu.

Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów w klasyfikacji generalnej szkół w ramach zawodów pływackich, które odbyły się w roku szkolnym 2016/2017.
Zdobyliśmy bon na zakup sprzętu sportowego o równowartości 2 tysięcy złotych.
Nagrodzone pozostały 3 najlepsze poznańskie szkoły podstawowe.

Pływacy z Siódemki

Zachęcamy wszystkich uczniów klas drugich i trzecich do udziału w zajęciach nauki pływania i doskonalenia swoich umiejętności. Założeniem kolejnej edycji jest upowszechnianie nauki pływania wśród dzieci i ich rodziców. Pływanie należy do tych form działalności ruchowej człowieka, którą uprawiać można od wczesnego dzieciństwa do późnej starości. Korzyści płynące z opanowania umiejętności pływania są ogromne.
Najbardziej cieszy fakt, że kompetentność pływania wśród naszych uczniów jest na wysokim poziomie.
W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia będą trwać od 2 października 2017 do 22 czerwca 2018 roku.

Zobacz relację z ubiegłorocznego finału zawodów pływackich.