Piłka ręczna we wrześniu

Piłkarze ręczni naszej szkoły intensywnie rozpoczęli nowy rok szkolny. W niedzielę 1 września najstarsi reprezentanci wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w Zielonej Górze. Nasi chłopcy w całym turnieju ulegli tylko gospodarzom, w pozostałych spotkaniach nie dali szans swoim rywalom. Zespół zakończył turniej na wysokim 2 miejscu z dużymi perspektywami na rozpoczynający się sezon.

Po dwóch tygodniach ciężkich treningów wyjechaliśmy na 3 dniowy turniej LION CUP w Legnicy. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły występujące w kategorii Dzieci (klasa 6d) i Młodzik (klasa 8d). Bardzo wysoki poziom zawodów przyniósł nam bogate doświadczenie oraz możliwość gry z czołowymi zespołami Polski. Najstarsi chłopcy zakończyli turniej na 4 miejscu. Zawodnikom z klasy 6 niestety nie dopisało szczęście, wygrali 5 meczów, przegrywając tylko 1 spotkanie. Do wyłonienia medalistów konieczne było podliczenie różnicy zdobytych i straconych bramek, co uplasowało nas na 3 miejscu.

Trenerzy
Joanna Draszkiewicz