Projekt „BE ENGLISH – JĘZYKI MAJĄ GŁOS”

W związku z kolejnym rokiem współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie pt. „Be English – Języki mają głos”. W ramach projektu w naszej szkole odbędzie się cykl warsztatów, których celem będzie rozwinięcie kompetencji z języka angielskiego. Warsztaty odbędą się w sześciu modułach po 2 godziny lekcyjne. Każdy moduł będzie poświęcony innemu wartościowemu zagadnieniu, tj.:

• strategie uczenia się języka obcego,
  • zadania komunikacyjne,
  • uczenie się języka obcego poprzez gry i zabawy,
  • rozwijanie kompetencji interkulturowej,
  • literatura dziecięca,
  • rozwijanie wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego.

Warsztaty będą prowadzone przez pracowników Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Wszystkich chętnych uczniów przyszłych klas piątych prosimy o napisanie listu motywacyjnego w języku polskim i dostarczeniu go wychowawcy do dnia 17 czerwca 2019 roku.

List musi zawierać odpowiedź na pytanie: „Dlaczego chciałbym/chciałabym wziąć udział w projekcie?” wraz z uzasadnieniem, czytelny podpis kandydata oraz klasę, do której uczęszcza.

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie poinformujemy poprzez e-dziennik na początku września 2019 r.

Zapoznaj się z opisem projektu.

Koordynatorzy projektu w „Siódemce”:

Magdalena Jastrzębska i Agnieszka Szajek