Ale to już było…

W dniach od 5 -15 lipca 45 uczniów z „Siódemki” wypoczywało na obozie rekreacyjno – sportowym w Żurawińcu. Podczas jedenastu dni dzieci mogły uczestniczyć w wielu letnich atrakcjach, korzystając z pięknej słonecznej pogody. Kąpaliśmy się w jeziorze Piaskowym, pływaliśmy na rowerach wodnych na Jeziorze Sierakowskim oraz tworzyliśmy różne budowle z piasku. Dziecięcą kreatywność rozwijaliśmy również poprzez szereg zajęć manualnych: lepienie z gliny, malowanie kamieni, oraz tworzenie najróżniejszych skarpetkowych pacynek. Dodatkowo mogliśmy poznać piękną Puszczę Notecką przez opowieści przyrodnika Pana Witka oraz odwiedzając Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chalinie i w Mokrzcu. Wchodząc na Wieżę Przeciwpożarową pod opieką przedstawiciela Lasów Państwowych mogliśmy obserwować przepiękne leśne tereny. Rozwijaliśmy również umiejętności sportowe: bieg terenowy, podchody, bieg nocny, spartakiada sportowa, zabawa czekolada, rozgrywki w tenisa stołowego i piłkarzyki oraz ulubione gry rekreacyjno-sportowe i kręgle. Wieczorami mogliśmy pokazać swoje mocne strony w konkursach: Mam Talent i Bal Przebierańców. Dziękujemy wszystkim uczestnikom obozu za miłą i radosną atmosferę oraz udział w pełnej wrażeń przygodzie wakacyjnej.

Grażyna Szmyt , Alicja Dubel