Szkolny etap VI Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka

Miło nam poinformować, że w szkolnym etapie Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka wzięło udział 36 uczestników. Uczennice i uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych przygotowali do recytowania różne wiersze Józefa Ratajczaka.

Ich dokonania oceniało jury w składzie: pani Elżbieta Krygowska-Butlewska, pani Agata Maćkowiak oraz pan Kamil Klinowski.

Jury oceniając zaprezentowane wiersze, wzięło pod uwagę właściwy dobór wiersza, odpowiednią interpretację, nienaganną dykcję i ogólny wyraz artystyczny recytatorów.

Oto nagrodzeni laureaci:

1. Maria Adamczyk z klasy 5b – I miejsce
  2. Jagna Kuczer z klasy 6d – II miejsce
  3. Kacper Jańczak-Zarycki z klasy 4d – III miejsce

Ponadto jury przyznało kilka wyróżnień:

1. Maja Przybyszewska z klasy 4b
  2. Laura Świątek z klasy 5a
  3. Mateusz Michalski z klasy 5b
  4. Filip Groszak z klasy 5d
  5. Maciej Pietrowiak z klasy 5d
  6. Maksymilian Modzelewski z klasy 6b
  7. Wojciech Leśny z klasy 6d
  8. Paweł Małecki z klasy 6d

Dodatkowo pani Elżbieta Krygowska-Butlewska przyznała swoją nagrodę Igorowi Balakowiczowi za piękną recytację wiersza pt. „Hipopotam się waży”.

Każdy recytator został nagrodzony pamiątkowym dyplomem oraz książkami autorstwa Józefa Ratajczaka ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Laureaci etapu szkolnego wezmą udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Twórczości Józefa Ratajczaka i będą reprezentować naszą szkołę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

Marzena Kurek