Pierwsza pomoc przedmedyczna – Polski Czerwony Krzyż

Wiedząc, jak ważne w naszym codziennym życiu jest bezpieczeństwo, w dniach 6 i 12 marca nasza szkoła miała zaszczyt gościć instruktora Polskiego Czerwonego Krzyża na warsztatach ratowniczych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zajęcia dedykowane były klasom V I VI.

Celem spotkania było nie tylko dostarczenie wiedzy na temat podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, ale także przygotowanie naszych uczniów do reagowania w przypadku sytuacji wymagających natychmiastowej pomocy.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak rozpoznać objawy zagrażające życiu oraz jakie podstawowe czynności ratunkowe należy podjąć do czasu przybycia profesjonalnej pomocy medycznej.

Pod okiem instruktora, uczestnicy spotkania mieli także możliwość dopytania i sprawdzenia, czy we właściwy sposób udzieliliby pomocy. Ćwiczenia te pozwoliły nie tylko lepiej zrozumieć teoretyczne aspekty pierwszej pomocy, ale także zwiększyć swoją pewność siebie w sytuacjach awaryjnych.

Serdecznie dziękujemy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi za przeprowadzenie tak wartościowych warsztatów oraz zaangażowanie w edukację naszej społeczności szkolnej.

Klaudia Janczarczyk i Marta Stołowska