Szkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Emilii Waśniowskiej”

10 kwietnia w naszej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-IV „Wiersze Emilii Waśniowskiej”.  Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik konkursu przygotował recytację dwóch wierszy poznańskiej poetki. Występy uczniów oceniała komisja, w skład której weszli: ilustratorka wierszy poetki, Jej przyjaciółka i wydawca –  p. Elżbieta Krygowska–Butlewska oraz nauczyciele naszej szkoły- p. Anna Głowala, p. Aneta Skorupińska i p. Kamil Klinowski.
W konkursie wzięło udział dziesięcioro uczniów z najmłodszych klas. Dla większości był to pierwszy tego rodzaju występ przed publicznością, stąd towarzysząca dzieciom trema była zupełnie naturalna.

Laureatkami konkursu zostały:
• Gabriela Szafrańska z klasy 2c, która zajęła I miejsce
• Hanna Paczesna z klasy 3a – II miejsce
• Janka Piłat z klasy 2c – III miejsce

Zdobywczyni I miejsca, Gabrysia Szafrańska będzie reprezentowała naszą szkołę w XVI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Wiersze Emilii Waśniowskiej”, który odbędzie się 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 34 przy ZSP nr 8 w Poznaniu.

Wszyscy recytatorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP 7 oraz p. Elżbietę Krygowską–Butlewską.
Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do następnej edycji konkursu, a wszystkich zachęcamy do czytania pięknych i mądrych wierszy Emilii Waśniowskiej.

Koordynatorki konkursu
Aneta Skorupińska i Anna Głowala