Akcja – Dzień Miłosierdzia

W minioną niedzielę, 7 kwietnia gorąco się zrobiło nie tylko za sprawą wysokiej temperatury, ale także, dzięki naszym uczniom i ich wspaniałym rodzicom, którzy na wieść, że chcemy odwiedzić osoby obłożnie chore, stawili się z ochotą. Powodem tych odwiedzin było Święto Miłosierdzia, a jak najlepiej uczcić je, jak nie przez odwiedziny osób starszych i samotnych. Do akcji przystąpiła nasza młodzież z klas 6-7 i najmłodsza uczestniczka Viktoria z klasy II. Wzmocnieni zostali przez 8 dorosłych rodziców i nauczycieli.

Jeśli do akcji dołączyła nasza matematyczka Pani Irenka, to podział 100 mieszkań na 8 dorosłych był pesteczką, z dokładnością, co do jednego mieszkańca.

Potem już popłynęliśmy na osiedle i w 8 grupach nieśliśmy Seniorom nadzieję, że nie są sami, słodziliśmy życie czekoladą, a oczy okolicznościowym rysunkiem, wykonanym przez nasze dzieci i młodzież, tak, tak w liczbie 100+ sztuk.

To trzeba przeżyć, żeby na własne oczy zobaczyć radość dzieloną z innymi.
Dziękuję wszystkim uczestnikom akcji za serce, za wielkie przeżycia, które stały się udziałem, nie tylko seniorów, ale też i naszym osobistym. Taka obopólna akcja miłości.

Jolanta Podgórna