Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Jest to coroczne święto promujące czytanie wśród dzieci i młodzieży. W tym dniu uczniowie klas pierwszych odwiedzili naszą bibliotekę i wysłuchali opowiadania pt. Franklin i książka z biblioteki.

Fotobudka z hasłem Czytanie uskrzydla

Nie zabrakło czytelniczych niespodzianek, takich jak: „fotobudka” z hasłem Czytanie uskrzydla, przy której wszyscy chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia oraz wystawy książek zachęcających do poznawania różnorodnych gatunków literatury oraz podejmowania wyzwań czytelniczych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie. Mamy nadzieję, że Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zainspiruje naszych uczniów do dalszego rozwijania swojej miłości do książek i czytania, które może naprawdę „uskrzydlać umysł”.

Bibliotekarze
Emilia Kusak-Jankowska