Wolontariat podczas XV Półmaratonu Poznań

W niedzielę 16.04 odbył się XV Półmaraton Poznań, przy którego organizacji pomagało 35 uczniów z naszej szkoły. Wolontariusze wzięli udział w szkoleniu dzień wcześniej, aby następnego dnia udać się na wyznaczone dla nich miejsce pracy. Nasz punkt żywieniowy był trzecim punktem na trasie i znajdował się na 15-tym kilometrze. Rozdawaliśmy izotonik, wodę i czekoladę; kibicowaliśmy głośno uczestnikom biegu do samego końca.

W półmaratonie uczestniczył także jeden z naszych nauczycieli – pan Jakub Czajka, zdobywając kolejny medal. Biegacze oraz nasz lider bardzo chwalili pracę wolontariuszy – ich motywację i zaangażowanie. Liczymy na to, że nasi wolontariusze zawsze będą tak zaangażowani do pomocy innym :).

Franek i Gabriel

Opiekun wolontariatu: Magdalena Warzybok