Warsztaty w klasach dwujęzycznych

W kwietniu część uczniów klas ósmych dwujęzycznych wzięła udział w zajęciach związanych z kulturą Wielkiej Brytanii.

Uczniowie, w oparciu o otrzymane materiały, opracowywali w grupach przydzielone im zagadnienie. Przy okazji, skorzystali też z tradycyjnych, papierowych słowników. Następnie uczniowie przygotowali plakaty, które później zostały przez nich zaprezentowane. Dzięki temu wszyscy mogli poznać/przypomnieć sobie najważniejsze informacje związane ze Zjednoczonym Królestwem oraz nazwiska i dzieła najsłynniejszych brytyjskich pisarzy, reżyserów oraz muzyków.

Obejrzeliśmy zatem, między innymi, fragmenty „Ptaków” Alfreda Hitchcocka czy filmu „Interstellar” Christophera Nolana. Mieliśmy też okazję zanucić utwory takie jak „I’m still standing” Eltona Johna czy „Another Brick in the Wall” zespołu Pink Floyd. Oczywiście nie zabrakło też hymnu Wielkiej Brytanii, czyli „God Save the King

Iga Orleańska