Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”

30 i 31 marca 2023r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii”. Do „walki” stanęło 31 uczniów z klas 4-8. Podczas konkursu uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Wszystkie były przygotowane w taki sposób, aby sprawdzić nie tylko znajomość zasad językowych, ale także umiejętność ich praktycznego zastosowania w piśmie.

Dla najlepszych uczestników etap szkolny to przepustka do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się już niebawem (13.04.2023 r.). Będzie to doskonała okazja, aby zmierzyć się z najlepszymi uczniami z całego Poznania i zdobyć cenne nagrody oraz wyróżnienia.

Z przyjemnością informujemy, że tytuł „Mistrza ortografii” otrzymali:

Łucja Niedzielska – kl. 4c
Maria Rosikiewicz – kl. 5c
Wojciech Krystkowiak – kl. 6a
Maria Wiercioch – kl. 7c
Piotr Góra – kl. 8a

Wszystkim Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy tak dobrej znajomości ortografii i interpunkcji.

Emilia Kusak-Jankowska, Anna Głowala