Klasa 6a znowu w Muzeum Narodowym

Przed świętami wielkanocnymi klasa 6a wybrała się na kolejną interesującą lekcję do Muzeum Narodowego pt. Fałszerze dzieł sztuki.

Na początku uczniowie usłyszeli historię z dreszczykiem o kradzieży obrazu Claude’a Moneta pt. Plaża w Pourville. Obraz na szczęście po kilku latach udało się odnaleźć i wszyscy mogli go dokładnie obejrzeć. Szóstoklasiści dowiedzieli się także wielu ciekawych informacji o takich pojęciach ze świata sztuki, jak: oryginał, kopia, reprodukcja i falsyfikat.

Najciekawsza była druga część warsztatów. Podzieleni na grupy odszukiwali obrazy tylko na podstawie opisu, który znajdował się na karcie pracy. Innym zadaniem było znalezienie obrazu na podstawie zamieszczonego jego małego fragmentu. Zabawy było co niemiara. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z poszukiwaniami. Okazało się, że są świetnymi detektywami, wyróżniają się spostrzegawczością i dobrą pamięcią.

Katarzyna Brzezińska
Marzena Kurek